Яка сила взаємодії між двома зарядженими кульками, які мають однаковий розмір і заряди +4,8 нкл і -3,2 нкл, після того

Яка сила взаємодії між двома зарядженими кульками, які мають однаковий розмір і заряди +4,8 нкл і -3,2 нкл, після того як їх доклали в контакт і відвели на відстань в 24 см?
Sverkayuschiy_Dzhentlmen_9111

Sverkayuschiy_Dzhentlmen_9111

При включенні зарядженнями кульок в контакт, вони обмінюються електронами. Оскільки первинна нейтральність кульок порушується, кульки набувають нових зарядів.

Для визначення сили взаємодії між кульками можна скористатись законом Кулона. Згідно з цим законом, сила взаємодії між двома точковими зарядами прямо пропорційна добутку їх зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними:

\[ F = \frac{ k \cdot |q_1 \cdot q_2| }{ r^2 } \]

де \( F \) - сила взаємодії між зарядами,
\( k \) - електростатична стала Кулона (\( k \approx 8,99 \cdot 10^9 \, \text{H} \cdot \text{м} / \text{Кл}^2 \)),
\( q_1 \) та \( q_2 \) - заряди кульок,
\( r \) - відстань між центрами кульок.

Оскільки кульки мають однаковий розмір, це означає, що відстань між їх центрами буде дорівнювати сумі їх радіусів. За відомими значеннями радіусу, можемо обчислити відстань \( r \):

\[ r = 2 \cdot \text{радіус кульки} \]

Тепер можемо використати відомі значення зарядів кульок (\( +4,8 \, \text{нКл} \) і \( -3,2 \, \text{нКл} \)) та підставити їх у формулу для знаходження сили взаємодії \( F \):

\[ F = \frac{ k \cdot |4,8 \cdot (-3,2)| }{ r^2 } \]

Для отримання значення сили взаємодії необхідно визначити значення відстані \( r \). Вам потрібно додаткову інформацію про радіус кульок, щоб продовжити розрахунки та отримати остаточну відповідь.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello