Яким буде прискорення руху бруска, якщо висоту верхньої частини лінійки збільшити вдвічі, при умові, що один кінець

Яким буде прискорення руху бруска, якщо висоту верхньої частини лінійки збільшити вдвічі, при умові, що один кінець лінійки, лежачий на столі, піднімають на 25 см, а брусок ковзає по лінійці з постійною швидкістю?
Шумный_Попугай

Шумный_Попугай

Щоб знайти прискорення руху бруска, спочатку розглянемо фізичні закони, що описують дану ситуацію.

По-перше, знаємо, що швидкість бруска є постійною. З цього випливає, що брусок рухається зі сталою швидкістю \( v \).

Закон рівномірного прямолінійного руху говорить нам, що прискорення руху дорівнює нулю, якщо швидкість сталана. Однак, у нашій задачі є такі умови, як зміна висоти лінійки та рух бруска, який ковзає по лінійці при піднятому одному її кінці.

При зміні висоти верхньої частини лінійки вдвічі, висота становитиме \( 2h \), де \( h \) - висота до піднятого кінця лінійки (в нашій задачі \( h = 25 \) см).

Оскільки брусок ковзає по лінійці з постійною швидкістю, то у нас є встановлений стан. Тобто, система знаходиться у рівновазі. Це можна пояснити тим, що сили тертя і сила тяжіння утримують брусок у стані спокою. Сила тертя в нашому випадку компенсується силою тяжіння.

Таким чином, прискорення руху бруска за таких умов становитиме нуль. У будь-якому руху рівномірному початковому стані, не має прискорення.

Отримуємо такий висновок: прискорення руху бруска буде дорівнювати нулю, оскільки брусок рухається зі сталою швидкістю та система знаходиться у рівновазі.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello