Які якісні реакції можуть бути використані для розпізнавання солей у двох пробірках без етикеток? Розчіни у пробірках

Які якісні реакції можуть бути використані для розпізнавання солей у двох пробірках без етикеток? Розчіни у пробірках містять: А) калій хлорид та калій ортофосфат; Б) ферум (ІІ) сульфат та цинк сульфат; В) натрій силікат та натрій карбонат.
Давид

Давид

Для розпізнавання солей у пробірках без етикеток можна використовувати різні якісні реакції. Розглянемо кожну пару речовин окремо:

А) Калій хлорид та калій ортофосфат:
Для виявлення калію можна використовувати перевірку на вогняну червону кольорову пляму. Для цього потрібно взяти половинку пробірки, нашпигувати на неї ватку, замочену в розчині хлориду калію, і покласти в плам"я пальника. Якщо колір пламені змінюється на червоний, то присутній калій.

Б) Ферум (ІІ) сульфат та цинк сульфат:
Для виявлення заліза можна використовувати реакцію саліцілової кислоти. Додайте кілька крапель розчину саліцілової кислоти до розчину солі, і якщо утворюється червона або фіолетова осад, то в пробірці міститься залізо.

Для виявлення цинку, можна використовувати реакцію з калію гідроксиду. Додайте декілька крапель розчину гідроксиду калію до розчину солі і, якщо утворюється біла осад, то в пробірці міститься цинк.

В) Натрій силікат та натрій карбонат:
Для виявлення силікатів можна використовувати реакцію з кислотою. Додайте декілька крапель розчину кислоти до розчину солі і, якщо виділяється бульбашки, то в пробірці присутні силікати.

Для виявлення карбонатів можна використовувати реакцію з кислотою. Додайте декілька крапель розчину кислоти до розчину солі і, якщо виділяється газ (вуглекислий газ), який можна виявити бульбашками або зміною коліру індикатора, наприклад, фенолфталеїну (він збагачується сильно бульбашками і змінює колір на рожевий), то в пробірці містяться карбонати.

Це лише кілька прикладів якісних реакцій, які можна використовувати для розпізнавання солей у пробірках без етикеток. Окрім цього, існує ще багато інших реакцій, які можуть бути використані в залежності від конкретних умов.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello