Які складні речення мають безсполучниковий, сурядний і підрядний зв язок? (Кількість балів 1.00) А Баритон і інші

Які складні речення мають безсполучниковий, сурядний і підрядний зв"язок? (Кількість балів 1.00)
А Баритон і інші тенори тягали мене за пояс і плечі, диригент махав на мене й енергійно порушував очима й брів першому тенору; навіть гідний поваги директор схвильовано зробив крок уперед, щоб подивитися, який це самозванець наважився так зухвало зіпсувати урочисту частину промови.
Б Правдою є, що під хмарним небом ліс злякався, листя на ньому знервувалося, деревам забажалося втечі, але вони не знали, куди йти, і, стогнучи, розкидалося у всі боки.
В Кожна ягода горіла яскравим кораловим світлом, воно
Шарик

Шарик

Обидва речення мають складний зв"язок. Давайте розберемо кожне з них по-порядку.

А. Речення має сурядний зв"язок, оскільки в ньому присутні дві або більше рівноправних частин. За приклад можемо виокремити такі частини: "А Баритон і інші тенори тягали мене за пояс і плечі", "диригент махав на мене й енергійно порушував очима й брів першому тенору" та "навіть гідний поваги директор схвильовано зробив крок уперед, щоб подивитися, який це самозванець наважився так зухвало зіпсувати урочисту частину промови". Вони всі розташовані поруч і можуть існувати самостійно. Сурядні речення зв"язуються за допомогою сполучників, яких тут немає.

Б. У цьому реченні ми маємо підрядний зв"язок. Його можна виділити в таких частинах: "Правдою є, що під хмарним небом ліс злякався", "листя на ньому знервувалося, деревам забажалося втечі" та "але вони не знали, куди йти, і, стогнучи, розкидалося у всі боки". Усі ці частини залежать від головної частини "Правдою є". Зв"язок між головною та залежною частинами встановлюється за допомогою підрядних сполучників - "що" і "але".

В. Це зворотне речення має безсполучниковий зв"язок. Усі його частини ("Кожна ягода", "горіла", "яскравим кораловим світлом") розташовані в одному порядку. Сполучників тут немає, але всі частини залежать одна від одної і формують повний зміст речення.

Таким чином, речення з граматичною будовою, наведеним у завданні, мають такі типи зв"язків: А - сурядний зв"язок, Б - підрядний зв"язок, В - безсполучниковий зв"язок.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello