Які сенсорні системи включають механорецептори? а) які системи відповідають за слух; б) які системи відповідають

Які сенсорні системи включають механорецептори? а) які системи відповідають за слух; б) які системи відповідають за нюх; в) які системи відповідають за дотик; г) які системи відповідають за відчуття болю; ґ) які системи відповідають за рух; д) які системи відповідають за відчуття внутрішніх органів; е) які системи відповідають за гравітацію.
Алексеевна

Алексеевна

Механорецептори нашої організму знаходяться в різних системах тіла і реагують на різні види стимулів. Давайте розглянемо кожну з систем і відповідні механорецептори:

а) Система відповідальна за слух містить механорецептори, які реагують на звукові хвилі. Основним механорецептором в системі слуху є вухо, зокрема, внутрішнє вухо з його вушною спіраллю і вілочковими каналами. Внутрішнє вухо містить спеціальні клітини, нейрони, які сприймають звукові коливання і перетворюють їх в електричні сигнали, які потім передаються до мозку для подальшої обробки.

б) Система відповідальна за нюх також містить механорецептори. У верхній частині носової порожнини розташовані осередки нюхових рецепторів - нюхові клітини. Вони містять війки, які реагують на хімічні речовини - молекули запаху. Коли відбувається взаємодія між запахом і нюховими клітинами, вони генерують нервові сигнали, які передаються до мозку для подальшого сприйняття запаху.

в) Система відповідальна за дотик складається з різних типів механорецепторів. Найбільш поширеними є тактильні рецептори, які розташовані в шкірі і сприймають дотик, тиск і вібрацію. Шкіра містить спеціальні рецепторні клітини, які реагують на фізичні стимули і генерують нервові сигнали, які передаються до мозку. Крім того, є й інші механорецептори, наприклад, рецептори глибокого дотику, які знаходяться у м"язах і суглобах, і відповідають за відчуття позиції тіла.

г) Відчуття болю контролюється системою носово-черепних нервів. Вона включає механорецептори, які реагують на надмірні стимули, такі як тиск, тепло, холод, різкі рухи тощо. Ці рецептори розташовані по всьому тілу, включаючи шкіру, м"язи, органи і внутрішні структури.

ґ) Механорецептори, відповідальні за рух, розташовані в скелетних м"язах і суглобах. Вони сприймають зміни в напругі і розтяжці м"язів і допомагають організму управляти рухами і зберігати рівновагу. Ці механорецептори передають інформацію до мозку, щоб забезпечити координацію рухів і уникнення можливих травм.

д) Відчуття внутрішніх органів контролюється системою везикуло-дефекаційних нервів. Механорецептори у стінках внутрішніх органів реагують на розтягнення, тиск або подразнення, спричинені змінами об"єму або напруги. Наприклад, механорецептори в шлунку можуть сприймати заповнення або розширення органу.

е) Нарешті, система, відповідальна за гравітацію, включає механорецептори в нашому внутрішньому вуху. Конкретно, у внутрішньому вуху знаходяться органи рівноваги - полукружні канали і сачок. Ці органи реагують на зміни позиції і руху голови, допомагають нам відчувати гравітацію і підтримувати рівновагу.

Таким чином, механорецептори наших сенсорних систем включають вухо (слух), верхню частину носової порожнини (нюх), шкіру (дотик), різні структури тіла (біль, рух, внутрішні органи) і внутрішнє вухо (гравітація). Кожна з цих систем грає важливу роль у сприйнятті навколишнього середовища та забезпеченні нормальної функції нашого організму.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello