Прочитайте текст, виконайте завдання . (1) Кімнату засвітило світло, їжак без руху лежав у кутку. (2) Він, очевидно

Прочитайте текст, виконайте завдання . (1) Кімнату засвітило світло, їжак без руху лежав у кутку. (2) Він, очевидно, чув, що я вийшов з кімнати, але щось тут лякало його, засмучувало. (3) Налив у та- рілку молоко, розмістив її біля яблук і грушок. (4) Вимкнув світло і, з важким диханням, сидів біля вікна. 1 Дієприслівником можна замінити виділене слово в реченні а. у першому б. у третьому в. у другому г. у четвертому 2 Дієприслівник Є в реченні а. у першому б. у другому в. у третьому г. у четвертому 3.В реченні дієприслівник є А. присудком
Rys

Rys

(1) Кімнату засвітило світло, і їжак без руху лежав у кутку.

(2) Очевидно, їжак чув, що я вийшов з кімнати, але щось тут лякало його і засмучувало.

(3) Я налив молоко у тарілку і розмістив її біля яблук і грушок.

(4) Потім я вимкнув світло і, з важким диханням, сидів біля вікна.

Задача 1: В якому реченні можна замінити виділене слово дієприслівником?
а) у першому
б) у третьому
в) у другому
г) у четвертому

Обгрунтування: Для відповіді на це завдання нам треба розібрати всі речення і придивитися до виділених слів. У реченні (1) виділеного слова немає, тому це речення не підходить. У реченні (2) виділене слово "очевидно" не є дієприслівником, тому це речення не підходить. У реченні (3) виділене слово "налив" не можна замінити дієприслівником, тому це речення не підходить. Залишається речення (4), де виділене слово "вимкнув" можна замінити дієприслівником. Тому правильна відповідь: г) у четвертому.

Задача 2: В якому реченні є дієприслівник Є?
а) у першому
б) у другому
в) у третьому
г) у четвертому

Обгрунтування: Аналогічно до попереднього завдання, ми переглядаємо всі речення. У реченні (1) немає дієприслівника, тому це речення не підходить. У реченні (2) також немає дієприслівника, тому це речення не підходить. У реченні (3) виділеного слова немає, отже, це речення теж не підходить. Залишається речення (4), де виділене слово "сидів" є дієприслівником. Тому правильна відповідь: г) у четвертому.

Задача 3: У якому реченні дієприслівник є присудком?
а) у першому
б) у другому
в) у третьому
г) у четвертому

Обгрунтування: Щоб знайти правильну відповідь на це завдання, ми повинні розглянути всі речення знову. У реченні (1) немає дієприслівника, тому це речення не підходить. У реченні (2) виділене слово "лякало" є дієсловом, а не дієприслівником, тому це речення не підходить. У реченні (3) виділеного слова немає, отже, це речення теж не підходить. Залишається речення (4), де виділене слово "сидів" є дієприслівником і виступає присудком. Тому правильна відповідь: г) у четвертому.

Таким чином, ми розглянули текст, відповіли на завдання та надали пояснення до кожної відповіді.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello