14. Позначте відповіді, що є правильними. А Сучасне вживання замінило слова булава, десниця, пірнач іншими словами

14. Позначте відповіді, що є правильними.
А Сучасне вживання замінило слова булава, десниця, пірнач іншими словами.
Б Слова аршин, курінний, очіпок вийшли з ужитку.
В Слова воєвода, осавул, полковник є застарілими.
Г Слова чалапати, зеленесенький, лементувати є стилістично забарвленими.
Д Слова файний, гарний, будинок є діалектними.

15. Створіть нові слова, додаючи до поданих слів префікси з- або с-:
Запитати, зламати, очистити, сунути, зшити, здути, згортати, задати, спалити, зкотити, затягнути, сформувати, зчесати, створити, зцідити, зхитрувати, зважити, здумати, покласти, сфотографувати.

16. Створіть нові слова, використовуючи подані слова як основу: [додайте основу]
Konstantin

Konstantin

14. Правильними відповідями є:
А (Сучасне вживання замінило слова булава, десниця, пірнач іншими словами);
Г (Слова чалапати, зеленесенький, лементувати є стилістично забарвленими).

Пояснення:
У завданні зазначено, що треба позначити правильні відповіді.
У варіанті А йдеться про заміну деяких слів сучасними еквівалентами, що є типовим процесом мовної еволюції. Тому відповідь "А" є правильною.
У варіанті В йдеться про слова аршин, курінний, очіпок, які вийшли з ужитку. Однак, вони не замінилися іншими словами, а просто перестали вживатись. Тому відповідь "В" не є правильною.
У варіанті Г йдеться про слова, які мають стилістичне забарвлення. Такі слова можуть вживатися, але залежно від контексту можуть мати різні відтінки значення. Отже, відповідь "Г" є правильною.
У варіанті Д йдеться про слова, які є діалектними, тобто характерними лише для певного діалекту або місцевості. Однак, слова файний, гарний, будинок є загальновживаними і не обмежуються лише діалектами. Тому відповідь "Д" не є правильною.

15. Створені нові слова з префіксами:
Слова з префіксом з-:
запитати - здзвінкати (телефонувати), зламати - зігнути (пригнати вигнуто), очистити - змити (вимити), зшити - закарбувати (ввійти в пам"ять), здути - засмуфтувати (обдути), згортати - зігрібати (складати в їжака), задати - занурити (погрузити), спалити - збороти (збити з рук), зкотити - збити (зблиски у формі різких накатів), затягнути - запустити (ввійти в режим), зформувати - зшивати (скласти), зчесати - затримати (затягнути волосся), зцідити - зпресувати (затиснути).

Слова з префіксом с-:
сунути - сховати (закрити), сфотографувати - сробити фото (зробити фотографію), сформувати - скалити (навчити), схитрувати - сховати в кишеню (збити з рівноваги), св
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello