4. Яким чином можна впорядкувати атоми неметалічних елементів в порядку зростання їх окиснюючих властивостей? а

4. Яким чином можна впорядкувати атоми неметалічних елементів в порядку зростання їх окиснюючих властивостей? а) Cl; б) P; в) Si; г) C.
5. Яка кількість неспарених електронів у незбудженому атомі елемента з атомним номером 17?
6. Напишіть формули неметалів, які мають назви, які не збігаються з назвою самих речовин.
7. На природі більше елементів: а) неметалічних; б) металічних?
8. Як можна впорядкувати атоми у збудженому стані за зростанням кількості неспарених електронів на зовнішньому енергетичному рівні? а) Cl; б) P; в) Si; г) N.
9. Де зазвичай зустрічаються неметалічні елементи?
Лев_6900

Лев_6900

4. Для впорядкування атомів неметалічних елементів за зростанням їх окиснюючих властивостей, ми можемо використовувати такі критерії:

- Визначення періодичної таблиці. Ми перевіряємо положення елементів у періодичній таблиці Менделєєва. Елементи, розташовані лівіше, зазвичай мають меншу здатність до окиснення, оскільки вони мають меншу кількість електронів у зовнішньому енергетичному рівні. Тож, отримуємо наступний порядок: С (група 14), Si (група 14), P (група 15), Cl (група 17).

5. Для того, щоб знайти кількість неспарених електронів в незбудженому атомі елемента з атомним номером 17 (клор), ми можемо використовувати його електронну конфігурацію. Атом з атомним номером 17 має конфігурацію 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁵. Значить, в незбудженому стані, у атомі хлору є 7 неспарених електронів.

6. Деякі неметали мають назви, які не збігаються з назвою речовини. Ось деякі із них:

- Озон (O₃) - озон, але його хімічна назва - триоксид кисню;
- Кисень (O₂) - кисень, але його хімічна назва - діоксид кисню;
- Азот (N₂) - азот, але його хімічна назва - діазот.

7. На природі зустрічається більше неметалічних елементів, ніж металічних. Відсоткове співвідношення залежить від методу рахування, але в загальному, неметали становлять більшу частку елементів у нашому оточенні, так як вони зустрічаються у складі різних сполук.

8. Для впорядкування атомів у збудженому стані за зростанням кількості неспарених електронів на зовнішньому енергетичному рівні, ми також можемо використовувати періодичну таблицю Менделєєва. Знову перевіряємо положення елементів у таблиці. Таким чином, отримуємо наступний порядок: P (група 15 - 3 неспарених електрони), Cl (група 17 - 3 неспарених електрони), Si (група 14 - 2 неспарених електрони), N (група 15 - 1 неспарений електрон).

9. Неметалічні елементи зустрічаються в різних місцях на Землі. Деякі з них можуть бути знайдені у газоподібному стані, як наприклад, кисень (O₂) та азот (N₂), які становлять більшу частину атмосфери. Інші неметали можуть зустрічатися у виді сполук, як, наприклад, сірка (S) у вигляді сульфідів, та у вигляді оксидів. Деякі неметали можуть бути також частинами органічних сполук, як отримання з вуглецю (С) та азоту (N) в органічних речовинах.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello