3. Чи відбувається уподібнення приголосних у всіх словах даного рядка: а) свято, подружці, ллється б) кінський

3. Чи відбувається уподібнення приголосних у всіх словах даного рядка: а) свято, подружці, ллється б) кінський, милуєшся, доріжка в камінчик, кузня, екзамен г) мороз, кігті, боротьба д) козацький, селянський, зшити
Yagoda

Yagoda

В даному рядку із запропонованих варіантів слів, уподібнення приголосних відбувається в словах "боротьба" та "селянський" (варіант г).
Уподібнення приголосних - це процес зміни звучання однієї або кількох наступних приголосних під впливом певних звуків. Українська мова має такий фонетичний процес, а саме уподібнення губного (б, п, м, в) і зубного (д, т, н, л, с, з, ц, ч, ш, ж) звука перед зубним звуком с, з, ц, ч, ш, ж після них. В результаті такого уподібнення, губний звук замінюється на зубний.
У слові "боротьба" перед звуком [т] стоїть губний звук [б], який уподібнюється до зубного звуку [т]. Таким чином, у слові вимовляється як "бородьба".
У слові "селянський" перед звуком [с] стоїть губний звук [н], який уподібнюється до зубного звуку [с]. Тому слово вимовляється як "селяньський".
Отже, відповідь на задачу: уподібнення приголосних відбувається у словах "боротьба" та "селянський" (варіант г).
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello