2. Які речення містять вставне словосполучення? А Взагалі-то, це потрібно зробити сьогодні. Б В горах (а в Україні воно

2. Які речення містять вставне словосполучення? А Взагалі-то, це потрібно зробити сьогодні. Б В горах (а в Україні воно переважно росте у нижньому гірському лісовому поясі Карпат) ялівець добре себе почуває (згідно з дитячою енциклопедією). В Андрій посміхнувся з радістю, можливо, вперше за всі тижні окупації (В. Вакуленко). Г Сизокрилий орле, ти так високо літаєш, але чи далеко бачиш мого сина, який служить у війську? (За народною творчістю).

2. Які речення мають поширене звертання? А В Вербний тиждень, за народними повір"ями, заборонено сіяти горошок... (За журнальним джерелом). Б Знаю, знаю, дівчинонько, чим я тебе розгнівив: що я вчора й ввечері говорив з іншою...
Skvorec

Skvorec

2. Які речення містять вставне словосполучення?

а) Взагалі-то, це потрібно зробити сьогодні.

В даному реченні вставне словосполучення "взагалі-то" надає додаткової інформації про певну ситуацію, відображає думку або підкреслює актуальність дії.

б) В горах (а в Україні воно переважно росте у нижньому гірському лісовому поясі Карпат) ялівець добре себе почуває (згідно з дитячою енциклопедією).

У цьому реченні вставне словосполучення "(а в Україні воно переважно росте у нижньому гірському лісовому поясі Карпат)" надає додаткової інформації про розташування ялівцю і розшифровує згадану інформацію.

в) Андрій посміхнувся з радістю, можливо, вперше за всі тижні окупації (В. Вакуленко).

Тут вставне словосполучення "можливо" надає додаткових деталей про можливу ситуацію, коли Андрій посміхнувся з радістю.

г) Сизокрилий орле, ти так високо літаєш, але чи далеко бачиш мого сина, який служить у війську? (За народною творчістю).

В цьому реченні вставне словосполучення "ти так високо літаєш" надає читачеві додаткової інформації про дії орла і високість його польоту.

2. Які речення мають поширене звертання?

а) Вербний тиждень, за народними повір"ями, заборонено сіяти горошок... (За журнальним джерелом).

У даному реченні маємо поширене звертання "вербний тиждень", яке використовується для позначення певного тижня, який має свої особливості і традиції.

б) Знаю, що ви здатні на багато, друже, тож доведіть, що можете здобути цю перемогу! (За промовою).

У цьому реченні маємо поширене звертання "друже", яке використовується для звернення до людини, з якою ви підтримуєте дружні відносини або маєте близький стосунок. В цьому випадку, звернення використовується для підтримки та підбадьорення.

Ці речення мають відповідні вставні словосполучення і поширені звертання для надання додаткової інформації та підкреслення емоційного забарвлення.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello