1. Здати увагу на дієслова наказового способу як складові частини речення. 1. Щоб у душі була відвага, спробуй відкрити

1. Здати увагу на дієслова наказового способу як складові частини речення. 1. Щоб у душі була відвага, спробуй відкрити стежину до тепла. 2. Не лякай рідне слово, а оберігай його, закохайся в нього, наповни своє життя ним. 3. Будьте усвідомлені того, що кожен українець є спадкоємцем глибокої та мудрої нації, багатою духовно й морально, і не принижуйте пам"ять наших предків. II. Усно визначте особу та число дієслів. Виділіть особові закінчення.
Olga

Olga

1. Здати увагу на дієслова наказового способу як складові частини речення.

Дієслова наказового способу використовуються, щоб надавати команди, вказівки або розпорядження. Вони зазвичай вживаються у другій особі однини та мають специфічну форму. У даному реченні, "здати" є дієсловом наказового способу, оскільки ми надаємо команду або вказівку "звернути увагу".

1. Щоб у душі була відвага, спробуй відкрити стежину до тепла.

У цьому реченні, дієслова наказового способу - "спробуй" і "відкрити". Вони вживаються у другій особі однини. Особових закінчень у дієсловах наказового способу немає, оскільки вони використовуються безособово.

2. Не лякай рідне слово, а оберігай його, закохайся в нього, наповни своє життя ним.

У цьому реченні, дієслова наказового способу - "лякай", "оберігай", "закохайся" та "наповни". Вони також вживаються у другій особі однини. Особових закінчень у дієсловах наказового способу немає.

3. Будьте усвідомлені того, що кожен українець є спадкоємцем глибокої та мудрої нації, багатою духовно й морально, і не принижуйте пам"ять наших предків.

У цьому реченні, дієслова наказового способу відсутні. Вони зазвичай вживаються у контексті команд або вказівок, а в даному реченні передано факт із закликом до роздумів та поваги до національного походження.

II. Усно визначте особу та число дієслів. Виділіть особові закінчення.

У реченнях, які ви привели, дієслова мають наступні особові закінчення:

1. Віддай увагу - третя особа однини, теперішній час, наказовий спосіб (віддай).
2. Не лякай - друга особа однини, теперішній час, наказовий спосіб (лякай).
3. Оберігай - друга особа однини, теперішній час, наказовий спосіб (оберігай).
4. Закохайся - друга особа однини, теперішній час, наказовий спосіб (закохайся).
5. Наповни - друга особа однини, теперішній час, наказовий спосіб (наповни).
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello