1. Які узагальнювальні слова є в реченні? Визначте, якими членами речення вони є та виділіть їх. 2. Що було знайомим

1. Які узагальнювальні слова є в реченні? Визначте, якими членами речення вони є та виділіть їх.
2. Що було знайомим горбком, долинкою, стежечкою?
3. Що є тими трема справами, які завжди невідомо, як закінчаться?
4. Що забіліло навколо - дорога, гайок, ставок, каток?
5. Звідки приходить печаль?
Skvoz_Pesok_9528

Skvoz_Pesok_9528

1. В реченні "Які узагальнювальні слова є в реченні? Визначте, якими членами речення вони є та виділіть їх." використано такі узагальнювальні слова: "які", "визначте" та "вони".
- "Які" вжите в питальному значенні і виконує роль пояснювального слова. Відноситься до підмета "узагальнювальні слова".
- "Визначте" має інструктивне значення і виступає присудком. Відноситься до "ви".
- "Вони" вжите в питальному значенні, виконує роль займенника і відноситься до "узагальнювальні слова".

2. Горбок, долинка та стежечка були знайомі горбком, долинкою й стежечкою. Використані присвійні прикметники "горбком", "долинкою" і "стежечкою" називаються присвійними відмінковими займенниками. Вони вказують на належність даних предметів — горбка, долинки та стежечки.

3. У тексті сказано: "Тими трьома справами, які завжди невідомо, як закінчаться". Використаний займенник "тими" є службовим словом і є прикладом пояснювального слова. Він показує на певні об"єкти - трьох невідомих справ, які завжди мають невідомий результат.

4. У реченні "Забіліло навколо - дорога, гайок, ставок, каток" ми можемо виділити такі узагальнювальні слова: "дорога", "гайок", "ставок" та "каток". Вони називають предмети, які забіліли навколо. Узагальнювальні слова виконують роль підмета речення.

5. У реченні "Звідки приходить печаль?" узагальнювальне слово "звідки" виступає в ролі питального прислівника. Воно питає про місце походження печалі. В даному випадку, "звідки" є пояснювальним словом, що допомагає зрозуміти основну задумку запитання.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello