1) Як знайти масу космонавта вагою 80 кг під час старту ракети з поверхні землі в напрямку вертикального руху

1) Як знайти масу космонавта вагою 80 кг під час старту ракети з поверхні землі в напрямку вертикального руху з прискоренням 15 2 м/с²?
2) Як знайти вагу пасажира масою 60 кг на початку і в кінці підйому в ліфті, якщо ліфт рухається вниз з прискоренням 2 м/с²?
3) Чи можна сказати, що ядро перебуває у стані невагомості, якщо спортсмен штовхнув його горизонтально? Обгрунтуйте свою відповідь.
Малыш

Малыш

1) Для розрахунку маси космонавта під час старту ракети використаємо другий закон Ньютона, який формулюється так: сила = маса * прискорення. Прискорення в даному випадку дорівнює прискоренню свободного падіння на поверхні Землі, тобто 9,8 м/с².

За даною в задачі вагою космонавта вагою 80 кг, прискоренням 15,2 м/с² і невідомою масою, ми можемо записати:

80 * 15,2 = маса * 9,8

За допомогою простого розрахунку ми отримуємо:

маса = (80 * 15,2) / 9,8 ≈ 123,23 кг

Таким чином, маса космонавта під час старту ракети становить приблизно 123,23 кг.

2) Для розрахунку ваги пасажира на початку і в кінці підйому в ліфті використовується така ж формула, як і в першій задачі.

На початку підйому вага пасажира дорівнює його масі, а в кінці підйому вага пасажира залежить від прискорення, з яким рухається ліфт. При русі вниз прискорення вважається від"ємним.

За даними в задачі масою пасажира 60 кг, прискоренням 2 м/с² і невідомою вагою на початку і в кінці підйому, ми можемо записати:

Вага на початку: вага = маса = 60 кг

Вага в кінці: вага = маса * прискорення = 60 * (-2) = -120 Н

Таким чином, на початку підйому вага пасажира становить 60 кг, а в кінці підйому вага становить -120 Н (від"ємне значення вказує на напрямок вниз).

3) Ядро не може перебувати у стані невагомості, навіть якщо його штовхнули горизонтально. Невагомість виникає тільки в ситуаціях надзвичайного скорочення гравітаційного поля, як, наприклад, в космічному просторі або на штучному супутнику, де сила тяжіння мінімальна.

Ядро, штовхнуте горизонтально, все одно підпадає під вплив сили тяжіння Землі і має масу, тому не може бути у стані невагомості. Таким чином, відповідь на запитання є "ні".
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello