1. Як можна розпізнати речовини, які містяться в трьох пронумерованих пробірках: натрій хлорид, натрій бромід, калій

1. Як можна розпізнати речовини, які містяться в трьох пронумерованих пробірках: натрій хлорид, натрій бромід, калій йодид? Складіть план розпізнавання та опишіть хімічні реакції, які можна провести.

2. Як можна розпізнати речовини, які містяться в трьох пронумерованих пробірках: натрій хлорид, натрій карбонат, натрій сульфат? Складіть план розпізнавання та опишіть хімічні реакції, які можна провести.

3. Як можна розпізнати речовини, які містяться в трьох пронумерованих пробірках: барій хлорид, натрій сульфат, сульфатна кислота? Складіть план розпізнавання та опишіть хімічні реакції, які можна провести.
Zvezdopad_Volshebnik

Zvezdopad_Volshebnik

Шановний школяре, дякую за запитання! Розпізнавання речовин в пробірках можна здійснити за допомогою хімічних реакцій, що дають характерні результати для кожної речовини. Ось план розпізнавання і опис хімічних реакцій для кожної задачі:

1. Щоб розпізнати речовини в пробірках, натрій хлорид (NaCl), натрій бромід (NaBr) і калій йодид (KI), можна застосувати такий план:

крок 1: Пдігрійте третю пробірку та відміряйте невелику кількість проби. Зауважте будь-які зміни, які відбуваються при підігріванні.

крок 2: Додайте декілька крапель хлорової води (Cl2) до другої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в колірі або відбурінні.

крок 3: Додайте декілька крапель розчину йоду (I2) до першої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в колірі або утворення осаду.

Ось опис хімічних реакцій:

а) Натрій хлорид (NaCl) реагує з хлором (Cl2) у наявності води і утворює біле осадок або розчинний хлоруват натрію:

\[NaCl + Cl_2 + H_2O \rightarrow NaOCl + HCl\]

б) Натрій бромід (NaBr) реагує з хлором (Cl2) у наявності води і утворює жовтульку осадок або розчинний бромуват натрію:

\[NaBr + Cl_2 + H_2O \rightarrow NaOBr + HCl\]

в) Калій йодид (KI) реагує з розчином йоду (I2) і утворює стрижневий жовтий або розчинний йодид калію:

\[KI + I_2 \rightarrow KI_3\]

2. Щоб розпізнати речовини в пробірках, натрій хлорид (NaCl), натрій карбонат (Na2CO3) і натрій сульфат (Na2SO4), можна застосувати такий план:

крок 1: Додайте декілька крапель кислоти (наприклад, сульфатної кислоти) до першої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в піні або газовиділення.

крок 2: Додайте декілька крапель сульфату марганцю (MnSO4) до другої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в колірі або утворення осаду.

крок 3: Додайте декілька крапель соляної кислоти (HCl) до третьої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в піні або газовиділення.

Ось опис хімічних реакцій:

а) Натрій хлорид (NaCl) реагує з сульфатною кислотою (H2SO4) і утворює газ хлороводень (HCl):

\[2NaCl + H2SO4 \rightarrow 2HCl + Na2SO4\]

б) Натрій карбонат (Na2CO3) реагує з сульфатом марганцю (MnSO4) і утворює рожевий осад або розчинний вуглекислий марганцевий натрій:

\[2Na2CO3 + MnSO4 \rightarrow Na2SO4 + MnCO3 + CO2\]

в) Натрій сульфат (Na2SO4) реагує з соляною кислотою (HCl) і утворює газ хлороводень (HCl):

\[Na2SO4 + 2HCl \rightarrow 2NaCl + H2SO4\]

3. Щоб розпізнати речовини в пробірках, барій хлорид (BaCl2), натрій сульфат (Na2SO4) і сульфатна кислота (H2SO4), можна застосувати такий план:

крок 1: Додайте декілька крапель сульфатної кислоти (H2SO4) до першої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в піні або газовиділення.

крок 2: Додайте декілька крапель соляної кислоти (HCl) до другої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в піні або газовиділення.

крок 3: Додайте декілька крапель сульфату магнію (MgSO4) до третьої пробірки і спостерігайте зміни. Зауважте будь-які зміни в колірі або утворення осаду.

Ось опис хімічних реакцій:

а) Барій хлорид (BaCl2) реагує з сульфатною кислотою (H2SO4) і утворює осадок барієвого сульфату, який має білий колір:

\[BaCl2 + H2SO4 \rightarrow BaSO4 + 2HCl\]

б) Натрій сульфат (Na2SO4) реагує з соляною кислотою (HCl) і не відбувається жодних хімічних змін:

\[Na2SO4 + 2HCl \rightarrow NaCl + H2SO4\]

в) Сульфатна кислота (H2SO4) реагує з сульфатом магнію (MgSO4) і не відбувається жодних хімічних змін:

\[H2SO4 + MgSO4 \rightarrow H2SO4 + MgSO4\]

Надіюся, що це роз"яснення допоможе тобі зрозуміти, як можна розпізнати речовини в пробірках. Якщо у тебе є ще питання, будь ласка, звертайся!
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello