1. Виконайте аналіз синтаксичної будови наступних речень за прикладом: так тихо, тихо скрізь. 2. Розглянемо речення

1. Виконайте аналіз синтаксичної будови наступних речень за прикладом: так тихо, тихо скрізь.
2. Розглянемо речення за такими ознаками: розповідне, неокличне, просте, поширене, односкладне, безособове, повне. Головний член речення, слово "тихо", виражає прислівник.
3. Попливу вербою над річкою й нап"юся холодного води. (О. Довгоп"ят)
4. Над білим світом лежить білий сніг. (М. Боровко)
5. Григорієві забрало дух від захоплення. (І. Багряний)
6. Трава така висока і густа! (Ю. Смолич)
7. Навчитися співчувати і розуміти людину - це дуже важливо. (В. Сухомлинський)
8. До моря, знаєте, треба йти! (І. Котляревський)
Lebed

Lebed

Шановний школяр!

Розглянемо аналіз синтаксичної будови кожного з цих речень, починаючи з прикладу: "так тихо, тихо скрізь."

1. У цьому реченні ми маємо два дієслова "так" і "скрізь", які виступають у ролі прислівників. Ці прислівники опинилися в реченні в функції означення. Вони вказують на спосіб виконання дії, то є характеристикою дієслова "тихо".

2. Розглянемо ознаки речення за заданими ознаками:

- Розповідне - розповідне речення передає інформацію або описує події. Усі речення у завданні є розповідними, оскільки передають інформацію.
- Неокличне - речення, яке не містить кличного слова або словосполучення. Усі речення у завданні є неокличними, оскільки вони не містять таких словесних конструкцій.
- Просте - речення, що містить одну головну частину. Усі речення у завданні є простими, оскільки вони складаються з однієї головної частини.
- Поширене - речення, що має зворотно-підлеглу будову. Усі речення у завданні є поширеними, оскільки мають зворотно-підлеглу будову, де головний член речення ("тихо") виражає прислівник.
- Односкладне - речення, що містить одне означення. Усі речення у завданні є односкладними, оскільки мають тільки одне означення.
- Безособове - речення, яке не має підмета. Усі речення у завданні є безособовими, оскільки вони не мають підмета.
- Повне - речення, що має граматично замкнену структуру без залежності від інших речень. Усі речення у завданні є повними, оскільки мають граматично замкнену структуру.

Аналізуючи наступні речення:

3. У реченні "Попливу вербою над річкою й нап"юся холодного води" ми маємо односкладне, просте розповідне речення. Головний член - слово "нап"юся" - є дієсловом, виражає дію, а "вербою" та "агентом" є додатком до головного дієслова.

4. Речення "Над білим світом лежить білий сніг" є простим розповідним реченням. Основою речення є головний член "лежить", і слово "білий" є означенням до нього.

5. "Григорієві забрало дух від захоплення" - це просте розповідне речення. Головний член - дієслово "забрало", а "дух від захоплення" виступає в ролі означення до головного члена.

6. Речення "Трава така висока і густа!" є складним розповідним реченням з двома головними частинами, які об"єднані сполучником "і". Слова "трапатична" і "густа" є означеннями до головного члена "трава".

7. "Навчитися співчувати і розуміти людину - це дуже важливо" - це просте розповідне речення. Головний член - іменник "навчитися", і словосполучення "співчувати і розуміти людину" виступає в ролі означення до головного члена.

8. Речення "До моря, знаєте, треба йти!" є простим розповідним реченням. Головний член - глагол "йти", а слова "до моря" і "знаєте" є означеннями до головного члена.

Сподіваюся, що цей аналіз синтаксичної будови речень допоможе вам краще зрозуміти їх структуру та функції окремих елементів. Будь-ласка, не соромтеся звертатися до мене з будь-якими запитаннями чи потребами щодо навчання.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello