1. Складіть речення, перетворивши на підмети подані слова і сполучення слів: - Хто живе разом з братом і сестрою?

1. Складіть речення, перетворивши на підмети подані слова і сполучення слів:
- Хто живе разом з братом і сестрою?
- Хто є одним з учнів?
- Чия "Зоре моя вечірняя" змінена на підмети?
- Кого Шевченко самовіддано любив?
- За кого йшли битися батьки й сини, діди й онуки?
- За кого полягло багато?
- Кого кожен повинен так само любити?

2. Шевченко самовіддано кохав свою Батьківщину. Батьки й сини, діди й онуки йшли битися за неї. За її волю полягло багато людей. Кожен повинен так само кохати її.

3. Запишіть речення, вставивши, де потрібно, тире. Обґрунтуйте свій вибір. Знайдіть у поданих реченнях підмет і присудок.
- Ми молодість світу, - ми правота людини, - у нас єдине серце.
- Уже народ має одну суцільну рану.
Иван

Иван

1. Складний підмет у реченні "Хто живе разом з братом і сестрою?" можна сформулювати так: "Брат і сестра". Об"єднавши ці два слова, отримаємо повну відповідь на запитання.

2. У реченні "Хто є одним з учнів?" підмет формується словосполученням "Один з учнів". Це вираз можна використати як повну відповідь на запитання.

3. У реченні "Чия "Зоре моя вечірняя" змінена на підмети?" підмет можна сформулювати як ""Зоре моя вечірняя" змінена". Вказується, що саме змінено - саме вираз "Зоре моя вечірняя" став підметом.

4. У реченні "Кого Шевченко самовіддано любив?" підметом є слово "Шевченко". Воно вказує на те, кого саме любив поет.

5. У реченні "За кого йшли битися батьки й сини, діди й онуки?" підметом можна сформулювати словосполучення "Батьки й сини, діди й онуки". Ці слова вказують на кого саме люди йшли битися.

6. У реченні "За кого полягло багато?" підметом є слово "багато". Тут вказується, за кого саме було пожертвовано багато.

7. У реченні "Кого кожен повинен так само любити?" підмет формується словом "кожен". Воно вказує на універсальний об"єкт, кого повинен так само любити кожен.

2. Шевченко самовіддано кохав свою Батьківщину. Батьки й сини, діди й онуки йшли битися за неї. За її волю полягло багато людей. Кожен повинен так само кохати її.

3. Запишіть речення, вставивши, де потрібно, тире. Обґрунтуйте свій вибір. Знайдіть у вкладеному реченні тире.
Речення з тире: "Батьки й сини, діди й онуки йшли битися за неї." Тире в цьому реченні використано для виділення додаткової інформації - вказується хто саме йшов битися і за що. Тире розділяє підмет і присудок, наголошуючи на цій інформації.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello