1. Сили взаємодії між молекулами газу, який перебуває в стандартних умовах, незначною. 2. Відстані між молекулами

1. Сили взаємодії між молекулами газу, який перебуває в стандартних умовах, незначною.
2. Відстані між молекулами твердих тіл більші, ніж відстані між молекулами газів.
3. Маса молекули води перевищує масу молекули кисню.
4. Молекули у твердих тілах не здійснюють рух.
5. Між молекулами рідини відсутні проміжки.
6. У п"яти молях водню більше молекул, ніж у п"яти молях кисню.
Зарина

Зарина

1. Сили взаємодії між молекулами газу в стандартних умовах є незначними через значну відстань між ними і вільний рух. В газах молекули мають відносно велику кінетичну енергію, що спричиняє зіткнення і відталкування один від одного. Ці сили можна розглядати як пружні пружини між молекулами, які тягнуть їх разом і відштовхують, коли вони зіткнуться. Проте, такі сили зазвичай слабкі, оскільки залежать від величини відстані між молекулами.

2. Відстані між молекулами твердих тіл менше, ніж відстані між молекулами газів. Коли тверде тіло охолоджується і здійснюється фізичне стиснення речовини, молекули тісніше пакуються разом. У твердому стані молекули здійснюють лише коливання навколо своїх рівноважних положень і їх рух обмежений. Це призводить до твердого стану речовини і забезпечує значну стабільність їх форми.

3. Маса молекули води (H2O) перевищує масу молекули кисню (O2), оскільки вона містить два атоми водню (H) і один атом кисню (O). Атоми мають масу і, коли вони з"єднуються, маса їх поєднання рівна сумі їх мас. Тому, маса молекули води буде більшою, ніж маса молекули кисню.

4. Молекули у твердих тілах здійснюють постійний, хоч і незначний, рух. Вони не можуть переміщатись вільно, як молекули газу, але мають можливість вібрувати і коливатися навколо своїх рівноважних положень. Цей рух можна пояснити наявністю теплової енергії, яка вимагає від молекулі певного руху (рух рештки розташованих в околі атомів).

5. Між молекулами рідини присутні проміжки, оскільки в рідині молекули є достатньо близько одна до одної, але все ж частково можуть рухатися і зсуватися одна відносно іншої. Ці сили взаємодії рідини можуть бути і притягуючими, і відштовхуючими, що залежить від типу речовини.

6. У п"яти молях водню (H2) більше молекул, ніж у п"яти молях кисню (O2). Моль - це одиниця виміру кількості речовини і відповідає кількості частинок, рівній числу Авогадро (приблизно \(6.022 \times 10^{23}\)). Молекула водню (H2) має 2 атоми водню, тому 5 молей водню містить \(5 \times 2 \times 6.022 \times 10^{23}\) молекул. Молекула кисню (O2) має 2 атоми кисню, тому 5 молей кисню містить \(5 \times 2 \times 6.022 \times 10^{23}\) молекул. Враховуючи це, у п"яти молях водню буде більше молекул, ніж у п"яти молях кисню.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello