Задача № 1. Які варіанти забезпечення виконання господарських зобов язань існують? Які особливості має договір застави?

Задача № 1. Які варіанти забезпечення виконання господарських зобов"язань існують? Які особливості має договір застави?
Задача № 2. Що передбачається в договорі купівлі-продажу між "Захід" та "Світоч"?
Kristina

Kristina

Задача 1:

Варіанти забезпечення виконання господарських зобов"язань можуть бути різними, але основними і найпоширенішими є такі:

1. Гарантії - це різні види фінансових забезпечень, які можуть бути включені в договір із метою гарантування виконання зобов"язань сторонами. Наприклад, одна сторона може надати банківську гарантію на підтримку операцій іще до отримання платежів за товар або послуги.

2. Застережне право (резерв власності) - це угода, за якою продавець залишає в себе право на предмет купівлі-продажу до повної оплати покупцем. Цей варіант застосовується, коли товар передається покупцеві перед оплатою, а продавець може повернути товар у разі невиконання покупцем зобов"язань.

3. Договори поруки - це угоди, згідно з якими третя особа (поручитель) зобов"язується виконувати зобов"язання позичальника перед кредитором у разі невиконання позичальником своїх зобов"язань.

Особливості договору застави полягають у наступному:

- В договорі застави сторона, що виступає заставником, передає речову цінність (заставу) власнику забезпеченого зобов"язання для забезпечення його виконання.

- Застава може бути нерухомим майном (наприклад, нерухомість), рухомим майном (наприклад, автомобіль, меблі, обладнання) або правами (наприклад, право на використання патенту або торговельної марки).

- У разі невиконання зобов"язань заставником, сторона, власник забезпеченого зобов"язання, має право вжити заходів для реалізації застави: продати її і використати отримані кошти для покриття боргу.

- Договір застави не передбачає передачі права власності на заставлене майно, а лише передачу права вимоги заставнику в разі невиконання зобов"язань.

Задача 2:

Договір купівлі-продажу між "Захід" і "Світоч" передбачає такі умови і положення:

1. Суб"єкти договору - "Захід" і "Світоч" являються сторонами угоди.

2. Предмет договору - товар (або послуга), яку "Захід" продає, а "Світоч" купує. Опис предмета, його кількість, якість і властивості, термін і місце поставки, ціна - всі ці деталі доречно визначаються в договорі.

3. Ціна та спосіб оплати - договір повинен включати ціну, за яку товар продається, і спосіб оплати (наприклад, готівка, безготівковий розрахунок, передоплата).

4. Доставка та передача власності - місце, дата і час поставки товару задаються в договорі, разом з визначенням, хто несе відповідальність за перевезення і доставку. Право власності на товар передається покупцю згідно з вимогами договору.

5. Гарантії - договір може містити положення щодо гарантій якості, сервісного обслуговування, прав на повернення або обмін товару у разі його недоліків.

Ці умови є загальними і можуть бути деталізовані або додані в залежності від конкретних угод між "Захід" і "Світоч".
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello