Якої природи зв язок у сполуці HCl - ковалентний полярний, йонний чи ковалентний неполярний? Який зв язок утворюється

Якої природи зв"язок у сполуці HCl - ковалентний полярний, йонний чи ковалентний неполярний?
Який зв"язок утворюється за рахунок спільної пари електронів? А) Металічний, б) йонний, в) ковалентний, г) водневий?
Який тип хімічного зв"язку присутній у речовині з формулою NaF - ковалентний полярний, ковалентний неполярний чи йонний?
Яка формула молекули містить ковалентний неполярний зв"язок між атомами? А) Br2, б) H2S, в) NH3, г) NaCl?
Скільки електронів приймає участь в утворенні зв"язку в молекулі азоту - 2, 4, 8 чи 6?
Назвіть пару речовин, для яких характерний йонний зв"язок.
Diana

Diana

1) Зв"язок HCl - ковалентний полярний.
Причина цього полярного зв"язку полягає в тому, що атом водню (Н) має велику електроотримувальність в порівнянні з атомом хлору (Cl). У результаті утворюється диполь, де водневий атом (Н) є частиною більш електронегативного полюсу, а хлоровий атом (Cl) - меншого електронегативного полюсу.

2) Зв"язок, утворюваний за рахунок спільної пари електронів, називається ковалентним зв"язком. В даному випадку це варіант "в) ковалентний".

3) У речовині з формулою NaF має місце йонний зв"язок. Атом натрію (Na) втрачає один електрон, утворюючи додатнього іона (Na+), тоді як атом фтору (F) приймає цей електрон, стаючи від"ємним іоном (F-). Ці іони притягуються один до одного електростатичною притягою і утворюють речовину з іонним зв"язком.

4) Ковалентний неполярний зв"язок між атомами міститься у молекулі Br2. У молекулі брому (Br2) обидва атоми брому (Br) мають однакову електроотримувальність, тому зв"язок між ними є неполярним.

5) У молекулі азоту (N2) бере участь 6 електронів для утворення зв"язку. Кожний атом азоту (N) має 5 електронів у своїй зовнішній оболонці. При утворенні зв"язку вони діляться між собою, у результаті чого обидва атоми отримують по 3 спільні електрони.

6) Прикладом пари речовин, для яких характерний йонний зв"язок, можуть бути NaCl (хлорид натрію) і KBr (бромид калію). У обох випадках атоми металу втрачають електрони, утворюючи додатні іони (Na+ і K+), тоді як неметали приймають електрони, стаючи від"ємними іонами (Cl- і Br-). Ці іони взаємодіють електростатично, утворюючи речовини з йонним зв"язком.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello