Яким був домінуючий напрям серед політичних партій Наддніпрянщини: автономістський або самостійницький? Які причини

Яким був домінуючий напрям серед політичних партій Наддніпрянщини: автономістський або самостійницький? Які причини за цим стояли?
Sherhan_932

Sherhan_932

Політичний клімат на Наддніпрянщині в кінці XIX - початку XX століття характеризувався поступовим формуванням національних ідеологій та політичних партій, які визначали свою позицію відносно майбутнього політичного становища України. Зокрема, серед таких партій були автономістські та самостійницькі.

Автономістські партії прагнули до отримання автономії, тобто широкої самостійності в межах існуючої імперії. Вони виходили з припущення, що Україна може отримати свої права та розвиватися як самостійна, але в складі Російської імперії. Завдяки автономії, українському населенню було б надано можливість контролювати свої економічні, культурні та політичні справи, залишаючись частиною Росії.

З іншого боку, самостійницькі партії прагнули до повної незалежності України як окремої держави. Вони вважали, що лише утворення самостійної української держави може гарантувати всебічний розвиток українського народу, захист його прав та інтересів. Самостійницькі партії бачили перспективи державної незалежності як основу для відродження та розвитку української мови, культури, економіки та політичної системи.

Загалом, можна сказати, що на початку XX століття серед політичних партій Наддніпрянщини домінуючим напрямом були самостійницькі партії. Їх підтримувала значна частина українського населення, яке мріяло про вільну, самостійну Україну. Причини за цим стояли в історичному контексті формування української нації, а також надії на здійснення самостійного державотворення.

Автономістські партії також мали свою підтримку, але їхні ідеї не знайшли такого широкого відгуку серед українського населення. В перебігу подальших історичних подій, таких як Українська революція 1917-1921 років та пізніші зміни в режимі Радянського Союзу, загалом самостійницькі партії змогли отримати більше підтримки та впливу на політичні процеси.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello