Яких елементів позасюжетних автор найчастіше використовував у кайдашевій сім ї ? а)Описи. б)Роздуми. в)Ліричні пасажі

Яких елементів позасюжетних автор найчастіше використовував у "кайдашевій сім"ї"? а)Описи. б)Роздуми. в)Ліричні пасажі. г) Публіцистичні пасажі.
Мурка

Мурка

У романі "Кайдашева сім"я" Івана Нечуя-Левицького зустрічаємо різні літературні елементи, які створюють особливу атмосферу та розкривають характери та події. Однією з домінуючих художніх деталей, що позасюжетні автор найчастіше використовував, є описи.
Описи - це детальне зображення зовнішнього вигляду предметів, місць, природи, явищ та емоцій. У "Кайдашевій сім"ї" автор зосереджується на реалістичному уявленні про матеріальне оточення персонажів: природу села, хати, одяг персонажів. Детальні описи допомагають розкрити атмосферу, створити живописний образ, а також передати емоційний стан персонажів.

Наприклад, у романі маємо опис сільського двору: "Під самими воротами я зупинивсь. Мій щуплий острівець яслин імовірно йшов уже аж звільна, обмуруваний чорними ястановими воротами. З сям"ї виглядала всередину дерев"яна бетліка із сонячною зернистістю фарби на мокрій сторожці. Тут коло свистущого селедочника спочивав каток; а коло кріпкого когтика дихалася лопата, в кут били джерела комей і зарубины. Навіть воротар, стоячи на снігу, на сонці здавалось, розвивав в забавних позах смугасту уборку." Цей опис дозволяє нам уявити собі образ сільського двору, передати його атмосферу та природні кольори, а також залишити місце для самостійного утворення образу уяви.

Також значну кількість місця в романі Іван Нечуй-Левицький відводить роздумам персонажів. Роздуми відображають думки героїв, їхні переживання та зміну ставлення до подій. Це важливий засіб душевного зображення персонажів. За допомогою роздумів автор дає читачу змогу краще розібратися у внутрішньому світі героя і відчути його душевні переживання.

Наприклад, одним з головних героїв роману, Ярема, думає так: "Мені стають видніші стіни, видніше не чорнота кріпи, а ворота. Що на ворота хилиться голова, що на білою і сіру ходить дорогою й високо, звільняючи простір завдовго - цього я не чую. От сам щупаю головою від кучерика до кучерика, схрещуючи долоні на голові." Цей роздум відображає душевні страждання Яреми, його зосередженість на внутрішніх болісних переживаннях, а також його специфічне способу сприймання світу.

Серед інших літературних елементів, що можна зустріти в романі "Кайдашева сім"я", є також ліричні пасажі, які передають почуття та настрої персонажів, а також публіцистичні пасажі, в яких автор коментує події або висловлює свою точку зору щодо певних явищ або проблем.

Враховуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що найчастіше позасюжетні автор у романі "Кайдашева сім"я" використовував описи, роздуми, ліричні та публіцистичні пасажі для збагачення тексту, передачі емоцій та засвоєння глибшого розуміння персонажів та подій. Ці елементи створюють барвисту палітру вражень і роблять читання роману захоплюючим та цікавим.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello