Які лінгвістичні норми були порушені у тексті? Між тим, постійно вживалися зусилля для побудови більш справедливого

Які лінгвістичні норми були порушені у тексті? Між тим, постійно вживалися зусилля для побудови більш справедливого та рівноправного суспільства. Низка організацій створювалася з благородними програмами, проте, на жаль, ці ідеї були спотворені через егоїзм. Сьогодні, як ніколи, ми спостерігаємо занепад моральності та благородних принципів, які уступають місце прагненню до власної користі, особливо в політиці. Дехто навіть застерігає від участі у політичних справах загалом, оскільки політика стала синонімом безморальності. Недодержання етичних норм у політиці не сприяє підвищенню благополуччя.
Basya

Basya

У даному тексті було порушено декілька лінгвістичних норм:

1. Вживання числівників у формі жіночого роду (наприклад, "низка організацій створювалася з благородними програмами") порушує українське правило уживання числівника з іменником.

2. В середині слова "благополуччя" ставлена "ять" замість "ість". Це є помилкою, оскільки українське слово "благополуччя" має суфікс "-ість".

3. В першому реченні відсутнє певне збігання падежу між прикладковим присудком "більш справедливого та рівноправного суспільства" і підметом "зусилля". Вірним варіантом було б "зусилля для побудови більш справедливого та рівноправного суспільства".

4. У другому реченні повторюється слово "програми". Для уникнення повторень, можна було б сформулювати речення іншим чином, наприклад: "Жаль, прекрасні ідеї цих організацій були спотворені через егоїзм".

5. У третьому реченні вживається слово "спостерігаємо", що є несилованою конструкцією. Вірніше було б сказати "сьогодні, як ніколи, ми свідчимо занепад моральності та благородних принципів".

Враховуючи вищезазначені помилки, текст можна виправити наступним чином:

"Mіж тим, зусилля намічалися для побудови більш справедливого та рівноправного суспільства. Деякі організації створювалися з благородними програмами, однак, на жаль, ці ідеї були спотворені через егоїзм. Сьогодні, як ніколи, ми свідчимо занепад моральності та благородних принципів, які уступають місце прагненню до власної користі, особливо в політиці. Дехто навіть застерігає від участі у політичних справах загалом, оскільки політика стала синонімом безморальності. Недотримання етичних норм у політиці не сприяє підвищенню благополуччя.".
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello