Які будуть характеристики F1 гібридних томатів, які отримані шляхом запилення червоно-плідних рослин нормального зросту

Які будуть характеристики F1 гібридних томатів, які отримані шляхом запилення червоно-плідних рослин нормального зросту пилком жовто-плідних карликових рослин, знаючи, що червоний колір плодів є домінантною ознакою, а карликовість - рецесивною ознакою, і кожна зі стартових рослин має гомозиготний генотип для кожної з ознак, що знаходяться на різних хромосомах? Яким буде результат подальшого схрещування F2 гібридів?
Zagadochnyy_Zamok

Zagadochnyy_Zamok

Характеристики F1 гібридних томатів, отриманих шляхом запилення червоно-плідних рослин нормального зросту пилком жовто-плідних карликових рослин, можна визначити на основі законів успадкування генетичних ознак.

Ознака червоного колору плодів є домінантною ознакою, тобто гетерозиготний гібрид, що має генотип Rr або RR, буде мати червоні плоди. Ознака карликовості є рецесивною ознакою, тому гібрид, який має генотип dd, буде мати карликовий зріст.

Знаючи, що обидві стартові рослини мають гомозиготний генотип для кожної з ознак, ми можемо визначити генотипи F1 гібридів.

Для плодів F1 гібридів, які матимуть червоний колір, потрібно мати принаймні один алель R, тому гібриди матимуть генотип Rr або RR.

Для зросту F1 гібридів, щоб мати нормальний зріст, потрібно мати два алелі d, тому гібриди матимуть генотип dd.

Таким чином, генотип F1 гібридів буде Rrdd або RRdd, та фенотип буде червоними та нормальними рослинами.

Далі, коли F1 гібриди схрещують між собою (Rrdd x Rrdd або RRdd x RRdd), ми можемо використати квадрат Пуннета для визначення можливих генотипів і фенотипів у нащадків.

Квадрат Пуннета:

\[
\begin{array}{|c|c|c|}
\hline
& Rd & Rd \\
\hline
Rd & RRdd & RRdd \\
\hline
Rd & RRdd & RRdd \\
\hline
\end{array}
\]

Отже, у F2 поколінні, 25% рослин матимуть генотип RRdd і червоні плоди, 50% матимуть генотип Rrdd і червоні плоди, та 25% матимуть генотип Rrdd і жовті плоди. Фенотип F2 гібридів буде червоними та нормальними в 75% випадків та жовтими та нормальними в 25% випадків.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello