Як селяни протистояли своїй ситуації?

Як селяни протистояли своїй ситуації?
Александровна_3347

Александровна_3347

Селяни встали на захист своєї ситуації шляхом прийняття різних заходів та використання територіальної організації.

1. Організація сільських общин. Селяни об"єднувалися в малі громади, що дозволяло їм вести спільну боротьбу із землевласниками та чиновниками. В межах общини розвивалося самоврядування, народні суди, власна казна.

2. Використання громадських організацій. Селяни створювали спеціальні громадські організації, такі як кооперативи, товариства і кредитні суспільства, що допомагали їм вирішувати соціально-економічні проблеми. Наприклад, кооперативи надавали можливість селянам спільно закуповувати насіння та знаряддя праці, тим самим завоювати більш вигідні умови.

3. Збройний спротив. У деяких випадках, коли інші методи боротьби були безуспішними, селяни вдалися до збройного спротиву. Вони формували повстання та масові акції протесту, зібравши селянські загони, для захисту своїх прав і інтересів.

4. Легалізація земельної справедливості. У певних історичних періодах були прийняті закони, які гарантували селянам право власності на землю та реформували систему землеволодіння. Наприклад, такими законами були Земельний Устав 1917 року в Росії та Закон про Третю кріпосну реформу 1861 року в Російській імперії.

5. Освіченість та поширення ідеї селянської свободи. Завдяки освітнім установам та просвітницьким діячам, селяни отримували знання про свої права та обов"язки. Ідеї революційного гуманізму, сприяли формуванню свідомості селян про необхідність боротьби за свою ситуацію.

Таким чином, селяни протистояли своїй ситуації через організацію сільських общин, створення громадських організацій, збройний спротив у випадках безуспішності інших методів, легалізацію земельної справедливості та поширення ідеї селянської свободи.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello