Виділи з тексту дієслова, що були вжиті в минулому часі. Утвори від них форми теперішнього часу. А подивись! Що

Виділи з тексту дієслова, що були вжиті в минулому часі. Утвори від них форми теперішнього часу. А подивись! Що це за явище, коли посеред білого дня на дереві спалахнув ліхтарик. Він криво мигнув і згас, а потім на іншій гілці знову засвітився. А там уже немає його. Що це може бути? Ні, то не вогник, а червоний хвостик пташки-горихвістки світиться серед листя. І ось що цікаво: коли пташка летить, хвостик "горить", а коли вона сідає на гілку, вогнику немає. Чому так? Догадалися?
Сквозь_Холмы_9359

Сквозь_Холмы_9359

В данному тексте есть несколько глаголов, которые употреблены в прошедшем времени. Для образования форм настоящего времени нам необходимо изменить данные глаголы в соответствующей форме. Давайте посмотрим на каждый из них:

1. "були" - это прошедшая форма глагола "бути". Для образования настоящего времени мы используем форму "є". Таким образом, получим: "є".

2. "був" - это прошедшая форма глагола "бути" в мужском роде единственного числа. Для образования настоящего времени мы используем форму "є". Таким образом, получим: "є".

3. "були" - это прошедшая форма глагола "бути" во множественном числе. Для образования настоящего времени мы используем форму "є". Таким образом, получим: "є".

4. "мигнув" - это прошедшая форма глагола "мигнути". Для образования настоящего времени мы заменим окончание "в" на "є". Таким образом, получим: "мигає".

5. "згас" - это прошедшая форма глагола "гаснути". Для образования настоящего времени мы заменим окончание "с" на "се". Таким образом, получим: "гасне".

6. "засвітився" - это прошедшая форма глагола "засвітитися". Для образования настоящего времени мы заменим окончение "сився" на "ситься". Таким образом, получим: "засвічується".

Теперь мы употребим глаголы в форме настоящего времени в предложении:

А подивись! Що це за явище, коли посеред білого дня на дереві світиться ліхтарик. Він криво мигає і гасне, а потім на іншій гілці знову засвічується. А там уже немає його. Що це може бути? Ні, то не вогник, а червоний хвостик пташки-горихвістки світиться серед листя. І ось що цікаво: коли пташка летить, хвостик "горить", а коли вона сідає на гілку, вогнику немає. Чому так? Догадалися?

Получивши формы глаголов в настоящем времени, мы перефразировали предложение таким образом, чтобы оно было понятно школьнику.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello