У музеях України зберігається велика кількість предметів, які показують побут та мистецькі смаки стародавніх слов

У музеях України зберігається велика кількість предметів, які показують побут та мистецькі смаки стародавніх слов"ян на території України. Розвиток українського народного мистецтва можна розділити на три основні етапи. Перший етап (ХІV - перша половина ХVІ століття) був позначений впливом давньоруських традицій, а другий (друга половина ХVІ - перша половина ХVІІI століття) характеризувався розквітом ремесел і заснуванням ремісницьких цехів. На цих етапах
Мистический_Жрец

Мистический_Жрец

На першому етапі (ХІV - перша половина ХVІ століття) розвитку українського народного мистецтва відбувся значний вплив давньоруських традицій. У цей час на території України розквітала Київська Русь, архітектурні споруди та релігійні об"єкти цього періоду досі можна побачити в Україні, зокрема в Києві, Львові та інших містах. Ремісничі умілості також розвивалися, хоча художня вишивка та розпис на дереві часто використовувалися в багатшому населенні.

На другому етапі (друга половина ХVІ - перша половина ХVІІI століття) розвиток українського народного мистецтва характеризувався розквітом ремесел і заснуванням ремісницьких цехів. Популярні стали гончарство, килимарство, плетіння, вишивка, різьблення на дереві та інші ремісницькі види мистецтва. Протягом цього періоду виникли різноманітні майстерні, де майстри виготовляли предмети ручної роботи з використанням різних технік та матеріалів.

На третьому етапі (ХVІІІ - XІХ століття) українське народне мистецтво зазнало вагомого впливу бароко та класицизму. На цьому етапі активно розвивалася живопис, а саме іконопис та народний малюнок. Також збільшилася кількість ремісницьких виробництв, особливо в городівництві (кераміка, гончарство), вишивка, різьблення на дереві, килимарство та інші види народного мистецтва.

Таким чином, розвиток українського народного мистецтва відбувався на протязі трьох основних етапів: перший етап (ХІV - перша половина ХVІ століття) знаменувався впливом давньоруських традицій, другий етап (друга половина ХVІ - перша половина ХVІІІ століття) характеризувався розквітом ремесел і заснуванням ремісницьких цехів, а третій етап (ХVІІІ - XІХ століття) був впливований бароко та класицизмом. Ці етапи визначили основні риси та напрями розвитку українського народного мистецтва.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello