Спишіть, перефразуйте безособові речення, поясніть виразність присудка. 1. Молоде деревце ним обом жалко

Спишіть, перефразуйте безособові речення, поясніть виразність присудка. 1. Молоде деревце ним обом жалко (М. Коцюбинський). 2. Неприємно брехати! 3. Петро Брюховецький з гетьманською булавою добре видно у першому ряду (П. Куліш). 4. В лісі стало спокійно. Стало спокійно й буденно (О. Кобилянська). 5. Чи доводилося вам поїздити в Україні пізньої весни або раннього літа? (Панас Мирний). 6. Від притихлої землі пахне морем і озоном (М. Рильський). 7. Настає світанок. Далекі небеса горять. 8. Не можна заснути, ніч, як море (Т. Шевченко).
Solnce_V_Gorode

Solnce_V_Gorode

1. Молодому деревцю ним обом жаль. (М. Коцюбинський)

Обгрунтування: Фраза "Молоде деревце ним обом жалко" виражає співчуття до деревця, яке страждає через якусь причину. Через використання форми безособового речення, автор надає цьому висловлюванню емоційну силу, підсилюючи почуття жалю і співчуття. Перефразовуючи це речення, можна сказати: "Молодому деревцю дуже шкода їх обох."

2. Брехати неприємно.

Обгрунтування: Це безособове речення виражає загальності оцінку про брехню. Речення можна перефразувати як "Неприємно брехати", що передає ту ж саму ідею.

3. Перший ряд добре видно Петра Брюховецького з гетьманською булавою. (П. Куліш)

Обгрунтування: Це речення описує ситуацію, коли Петра Брюховецького з гетьманською булавою можна добре побачити в першому ряду. Воно перефразоване для чіткого передавання інформації.

4. У лісі стало спокійно. Стало спокійно й буденно. (О. Кобилянська)

Обгрунтування: У відредагованому реченні використані два безособових речення, що передають зміну атмосфери - від рухливої до спокійної і буденної. Це допомагає поглибити враження від зміни в лісі.

5. Чи ви коли-небудь подорожували в Україні наприкінці весни або на початку літа? (Панас Мирний)

Обгрунтування: Запитання "Чи доводилося вам поїздити в Україні пізньої весни або раннього літа?" виражає цікавість автора щодо подорожі у конкретний час року. Для того, щоб передати цікавість автора, формулювання перефразується таким чином.

6. Земля, яка затихла, вичутна запахом моря і озону. (М. Рильський)

Обгрунтування: Це речення описує аромат, що спорожнів з землі і має запах моря і озону. Воно перефразоване для ясного висловлення цієї ідеї.

7. Настає світанок, і далекі небеса горять.

Обгрунтування: Стилістично виразне речення "Настає світанок. Далекі небеса горять" відтворює образ вогню на небесах під час світанку. Це речення передає ліричність і красу моменту.

8. Неможливо заснути, ніч набагато схожа на море. (Т. Шевченко)

Обгрунтування: Це речення передає нездатність заснути через різницю між ніччю і морем. Перефразовуючи його, можна сказати "Ніч нагадує море й робить неможливим заснути"}.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello