Пояснити чергування голосних звуків на прикладі наведених слів (приклад: водопій – водопою). Покамінь, льод, кінь

Пояснити чергування голосних звуків на прикладі наведених слів (приклад: водопій – водопою). Покамінь, льод, кінь, ніч, особа, Київськ, стояти, вільний, поріг, оберіг, кольор, бездоріждя, виборець, торгівельний.
Robert

Robert

Поясним чергування голосних звуків на прикладі наведених слів:

1. Покамінь: Почнемо з першого слова - "покамінь". Тут ми бачимо чергування голосних звуків "о" і "і". Це відбувається через те, що при вимові слова ми починаємо з голосного звука "о", але через приголосний звук "к" перед наступним голосним звуком "а", звук "о" змінюється на "і".

2. Льод: Друге слово - "льод". Тут голосний звук "о" не змінюється, оскільки перед ним немає жодного приголосного звуку.

3. Кінь: Третє слово - "кінь". Тут ми маємо чергування голосних звуків "і" і "о". Це відбувається тому, що перед голосним звуком "і" стоїть приголосний звук "н", що провокує зміну "і" на "о".

4. Ніч: Четверте слово - "ніч". Тут знову немає чергування голосних звуків, оскільки перед голосним звуком "і" немає приголосного звуку.

5. Особа: П"яте слово - "особа". Тут ми маємо чергування голосних звуків "о" і "а". Це чергування відбувається, оскільки приголосний звук "с" перед голосним звуком "а" провокує зміну "о" на "а".

6. Київськ: Шосте слово - "Київськ". Тут відбувається чергування голосних звуків "и" і "и". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "й" та "в" перед голосним звуком "с".

7. Стояти: Сьоме слово - "стояти". Тут чергування голосних звуків спостерігається між "о" і "а". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "т" та "я" перед голосним звуком "о".

8. Вільний: Восьме слово - "вільний". Тут ми також маємо чергування голосних звуків "і" і "и". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "л" та "н" перед голосним звуком "і".

9. Поріг: Дев"яте слово - "поріг". Тут чергування голосних звуків "о" і "і". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "р" і "г" перед голосним звуком "і".

10. Оберіг: Десяте слово - "оберіг". Тут чергування голосних звуків "о" і "і". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "б" і "р" перед голосним звуком "і".

11. Кольор: Одинадцятое слово - "кольор". Тут чергування голосних звуків "о" і "е". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "л" і "р" перед голосним звуком "о".

12. Бездоріждя: Дванадцятое слово - "бездоріждя". Тут чергування голосних звуків "е" і "і". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "д", "р", "ж" і "д" перед голосним звуком "е".

13. Виборець: Тринадцятое слово - "виборець". Тут ми маємо чергування голосних звуків "и" і "е". Чергування відбувається через наявність приголосних звуків "б", "р" і "ц" перед голосним звуком "е".

14. Торгівельний: Чотирнадцяте слово - "торгівельний". Тут чергування голосних звуків "о" і "е". Це чергування відбувається через наявність приголосних звуків "р" і "г" перед голосним звуком "о".

Надіюся, що ці пояснення допомогли зрозуміти принцип чергування голосних звуків у наведених словах. Якщо є додаткові питання, будь ласка, не соромтеся питати.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello