Опишіть роботу гальванічного виготовленого елемента, в якому використовуються: а) срібло, магній, розчини аргентум

Опишіть роботу гальванічного виготовленого елемента, в якому використовуються:
а) срібло, магній, розчини аргентум 2 нітрату та магній нітрату;
б) манган, нікель, манган 2 сульфату та нікель 2 сульфату.
Який з електродів служить анодом, а який - катодом?
Порівняйте стандартний редокс-потенціал (Ерс) цього гальванічного елемента з Ерс елемента Даніеля-Якобі.
Peschanaya_Zmeya_7778

Peschanaya_Zmeya_7778

При розгляді роботи гальванічного виготовленого елемента, в якому використовується срібло, магній, розчини аргентум 2 нітрату та магній нітрату, необхідно визначити, який електрод служить анодом, а який - катодом, і порівняти стандартний редокс-потенціал (Ерс) цього елемента з Ерс елемента Даніеля-Якобі.

а) Почнемо зі спостереження, що в розчині аргентум 2 нітрату міститься іони Ag+ (Ag^+), тоді як у розчині магній нітрату містяться іони Mg2+ (Mg^2+). Важливо знати, що метали в окисних станах можуть вступати в реакції окиснення та відновлення.

Анодом буде електрод, на якому відбувається окиснення, а катодом - електрод, на якому відбувається відновлення.

З огляду на вищезазначене, в даному випадку анодом буде магнійний електрод (Mg), оскільки метал магній вступає в реакцію окиснення до іонів Mg^2+. Катодом буде срібляний електрод (Ag), оскільки іони Ag^+ в розчині будуть відновлюватися до атомарної форми срібла.

За допомогою стандартних редокс-потенціалів (Ерс) можна порівняти сили окиснень та відновлень в розглянутому гальванічному елементі.

б) У випадку з манганом, нікелем та їх сульфатними розчинами, манган 2 сульфату та нікель 2 сульфату, необхідно знову визначити, який електрод буде анодом, а який - катодом.

Оскільки метали в окисних станах можуть вступати в реакції окиснення та відновлення, анодом буде електрод, на якому відбувається окиснення, а катодом - електрод, на якому відбувається відновлення.

Необхідно дізнатися, які іони присутні в розчинах сульфатів мангану та нікелю для визначення анода та катода.

На основі розчину манган 2 сульфату (MnSO4) зрозуміло, що в розчині присутній іон Mn2+ (Mn^2+), а розчин нікелю 2 сульфату (NiSO4) містить іони Ni2+ (Ni^2+).

Отже, анодом буде нікелевий електрод (Ni), оскільки метал нікель вступає в реакцію окиснення до іонів Ni^2+. Катодом буде марганцевий електрод (Mn), оскільки іони Mn^2+ в розчині будуть відновлюватися.

Щоб порівняти стандартний редокс-потенціал (Ерс) цього гальванічного елемента з Ерс елемента Даніеля-Якобі, потрібно знати значення Ерс для цих елементів. Рекомендую розглянути таблиці стандартних редокс-потенціалів, де можна знайти ці значення та здійснити порівняння.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello