Опишіть походження наведених слів. Приклад: престарий - профіксний. Походження слів: престарий, велич, ощадбанк

Опишіть походження наведених слів. Приклад: престарий - профіксний. Походження слів: престарий, велич, ощадбанк, слухач, нісенітниця, ніхто, зараз, мудрість, будь-який, садівник, дуже модний, МЗС, Білгород, ворітця, крок, затопити, рано, працьовитий
Luna

Luna

1. Престарий - профіксний. Походження слова "престарий" можна пояснити наступним чином: пре- означає "з надміру" або "вище" і має значення "дуже", "надзвичайно", а слово "старий" вказує на вік або віку певної людини. Таким чином, "престарий" означає "дуже старий".
За допомогою префіксу "про-" значення "престарий" підкреслюється або підсилюється. Префікс "про-" вживається для надання певного інтенсивного відтінку здоров"ю або вірогідності в розмовній мові.

2. Велич. Це слово походить від кореня "велик". Коли додаємо суфікс "-ч", ми утворюємо іменник, що вказує на якусь характеристику або властивість, що притаманна предмету чи речі. Таким чином, "велич" означає "характеристика великого".

3. Ощадбанк. Складається зі слів "ощада" і "банк". "Ощада" - це загальновживаний термін, що означає процес збереження грошових коштів. "Банк", в свою чергу, це установа, яка займається зберіганням і управлінням грошовими коштами. Таким чином, "ощадбанк" - це установа, яка займається збереженням і управлінням грошовими коштами клієнтів.

4. Слухач. В цьому слові ми можемо виділити корінь "слуха-" і суфікс "-ч". Корінь "слуха-" означає дію чи процес слухання, а суфікс "-ч" утворює іменник, що вказує на особу, яка займається чи притаманна певній дії. Таким чином, "слухач" - це людина, яка слухає щось, наприклад, лекцію, концерт, аудіокурс тощо.

5. Нісенітниця. Складається з кореня "нісеніт-" і суфікса "-ниця". Корінь "нісеніт-" означає щось нерозумне, безглузде, а суфікс "-ниця" утворює іменник, що вказує на певне місце чи предмет, пов"язане з певною дією. Таким чином, "нісенітниця" - це місце або речення, де говориться щось нерозумне, безглузде.

6. Ніхто. Це слово складається зі словосполучення "ни-" (заперечення) і "хто" (прономен, що позначає невизначену особу). Таким чином, "ніхто" означає відсутність будь-якої особи або відсутність конкретної особи.

7. Зараз. Це слово походить від словосполучення "за-" (означає простір чи місце) і "раз" (позначає певний момент часу). Таким чином, "зараз" означає "в данний момент часу" або "в цей момент".

8. Мудрість. Це слово походить від прикметника "мудрий". Для утворення іменника "мудрість" використовується суфікс "-сть". Цей суфікс вживається для утворення абстрактного поняття, що відображає властивість або стан предмета чи особи. Таким чином, "мудрість" означає якість та вміння бути мудрим.

9. Будь-який. Складається зі словосполучення "будь" (прислівник, що означає можливість, дозволеність) і "який" (притямний займенник, що позначає вибір предмету чи особи з декількох). Разом "будь-який" означає, що описується можлива вибіркова характеристика предмету чи особи.

10. Садівник. В цьому слові виділяється корінь "сад-" і суфікс "-ник". Корінь "сад-" означає місце, де вирощуються рослини, а суфікс "-ник" вказує на професію, займану чи притаманну певній діяльності. Таким чином, "садівник" - це людина, яка займається вирощуванням рослин у саду.

11. Дуже модний. Складається з прислівника "дуже" (позначає ступінь виразності, позитивного оцінювання) і прикметника "модний" (означає відповідність останнім тенденціям, стильність). Разом "дуже модний" означає, що щось дуже популярне, актуальне.

12. МЗС. Ініціали "МЗС" означають "Міністерство закордонних справ". Дане скорочення використовується для позначення відповідного державного органу, який займається зовнішньополітичною діяльністю і відносинами з іншими країнами.

13. Білгород. Це слово представляє назву міста на території Росії. Історично воно бере походження від старослов"янського слова "Бѣлгородъ", що дослівно означає "білий город". Ця назва може бути пов"язана з давніми оборонними спорудами, зведеними з білого каменю.

14. Ворітця. Слово "ворітця" - це варіант пестливої форми слова "ворота". Суфікс "-ця" використовується для створення пестливих, зменшувально-пестливих форм слів. Таким чином, "ворітця" - це пестлива назва для "воріт", тобто проходу або входу через огорожу або побудовану спеціально стіну.

15. Крок. Це слово вживається для позначення відстані, що відрізняється від одного положення до іншого. "Крок" може бути вимірювальним одиницею, що дорівнює приблизно 75 сантиметрам чи крок у передатному сенсі вчителю вказує на для упорядкування послідовностей або вказівку для виконання певної дії.

16. Затопити. Це слово складається з префікса "за-" (означає рух, напрямок або виконання дії) і кореня "топит-", що означає дію занурювати щось у воду або інше рідинне середовище. Разом "затопити" означає дію повністю покрити щось водою.

17. Рано. Це прислівник, що вказує на час або період непродовжної частини дня, раннього ранку, наприклад, з самого початку дня.

18. Працьовитий. Це прикметник, що означає стан або властивість особи, яка працює багато, має високу працездатність та волевиявлення при виконанні роботи. Працьовитість характеризується активним протягом дня або вищим навчанням.

Це є приклади великої кількості слів і їхнього походження. Подальше пояснення підробляється при необхідності. Якшо у вас є ще запитання, будь ласка, не брежіть писати!
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello