Напишіть пригодницький розповідь, використовуючи біографічні факти або епізоди з життя Т. Шевченка. Обсяг тексту

Напишіть пригодницький розповідь, використовуючи біографічні факти або епізоди з життя Т. Шевченка. Обсяг тексту - до 2 сторінок. Придумайте назву для цієї роботи.

У творі використовуйте пряму мову або діалоги.

Збагатьте речення двома популярними звертаннями.

Змініть одне речення за допомогою дієприкметникового звороту, підкресливши його.

Змініть одне речення за допомогою дієприслівникового звороту, підкресливши його.

Використайте дві цитати з творів Кобзаря або два цитати про нього.
Yarmarka

Yarmarka

Заглавие: "Шлях волі: Пригодницька історія Т. Шевченка"

Жив когда-то такий незвичайний чоловік на ім"я Тарас Шевченко. Від самого дитинства його душа смагала свободи і великого визволення. Життя муштрувало його, ненавидучи його національність, але не здолало його духу.

Одного сонячного дня Тарасу вдалося втечі з кабала. Він бігав через зелені поля, чуючи, як його серце ледь не виривалося з грудей. Пригулявши до міста Києва, він зустрів старого поета, який наблизився до нього.

- Хлопче, вашу долю видно на чолі, - сказав поет.

- Ким ви, дідусю? - запитав Шевченко.

- Я – Іван Вишенський, відомий український поет. Я чую в тобі голос нашого народу. Навчу тебе таємниць мого мистецтва, але вимагаю віддяки від тебе. Будь моїм співробітником в боротьбі за національну гідність.

Шевченко блискуче змигнув очима і відповів: "Діду, ваше прохання не залишиться непоміченим. Я готов підтримувати нашу боротьбу словом і пером."

Роки летіли, але горень нашого народного поета сяяв все яскравіше. Тарас малював картини, які описували життя його народу – красу української природи і страждання селян. Кожен крок у житті Тараса був наповнений болем і сумом, але це не зупиняло його.

- Друже, давай вирушимо у подорож на Захід. Там ми зустрінемо справжніх літераторів і митецьких душ. – сказав Шевченко одному зі своїх друзів.

- Але ми зовсім без грошей! - занепокоєно відповів йому друг.

Тарас усміхнувся і сказав: "Не треба нам грошей, друже. Ми матимемо свій талант, що зверне на нас увагу та забезпечить наш успіх."

Так вони покотилися у світ, де чекало багато пригод та випробувань. Тарас працював вночі, малюючи картина під місячним сяйвом, а вдень виступав на засіданнях, захищаючи ідеї свого народу. Він боровся із суспільними недоліками, дискримінацією та безправ"ям.

"Люди, що страждають, мусять говорити, і їх скинуть з плечей тягар нищівної історії" - говорив Тарас, перекликаючись зі своїми поетичними творами.

Одного дня Тарас поранився на сході сонця. Його тіло було слабким, але душа його залишалася незламною. Він випросив у товариша самотню хатину з панорамним вікном, щоб міг насолоджуватися красотою природи.

"Ти бачиш, як самотньо лісове озеро малюється на моєму полотні? Болем і стражданням ми створюємо шедеври. Нехай мої карти стануть знаками боротьби, що пробудять свідомість людей" - промовив він з виразом суму у очах.

Заклик до волі і справедливості переповнював кожну сторінку його картин, а слова Шевченка жили в серці українського народу. Ще довго після смерті Тараса його думка жила в серцях патріотів.

"На чужині, на чужоземці, на поневоленій волі все світяться тільки печатями" - згадали його слова друзі, згадавши Шевченка.

Звучав красивий оркестральний твір Шевченка на шкільному святі. Тарасові посвітили на масивній сцені, і його картини були виставлені в центрі зала. Розповідаючи про пригоди Тараса Шевченка, учні знову почули вагу своєї національності і запали красою українських земель.

Таким чином, життя геніального письменника Тараса Шевченка було повне пригод і стрімкого руху вперед, несучи ідеї свободи і національного гордості. Його талант, мужність та прихильність волі назавжди залишаться в серцях тих, кому важливо пам"ятати та шанувати спадщину національних героїв.

\[Кінець\]
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello