На якій галузі права повинно базуватися законодавство для вирішення питань щодо компенсації завданих збитків

На якій галузі права повинно базуватися законодавство для вирішення питань щодо компенсації завданих збитків в результаті випадку, коли громадянин, який не має прямого відношення до заводу "Арсенал", під час обідньої перерви зайшов в один з його цехів і виготовляючи для себе деталь, пошкодив токарний верстат заводу, тим самим спричинивши йому матеріальні збитки?
Vesna

Vesna

Для вирішення питань щодо компенсації завданих збитків у такому випадку, законодавство повинно базуватися на цивільному праві.

Екстраординарним подіям, таким як випадок, коли громадянин без прямого відношення до заводу "Арсенал" завдав збитків під час виготовлення деталі на токарному верстаті, відповідає галузеве законодавство, яке охоплює виробництво та діяльність підприємств.

Передусім, компетентні органи перевірятимуть, чи були вчинені недбалість або винні дії з боку громадянина, який завдав збитків. У цьому випадку, виготовлення деталі на токарному верстаті за час обідньої перерви, коли це не було прямим обов"язком даної особи, можна вважати невиконанням тимчасових правил та вимог безпеки на робочому місці.

Після встановлення вини громадянина в таких діях, законодавство надає правові основи для компенсації завданих збитків заводу "Арсенал". Закони про цивільну відповідальність дозволяють позивачу, у цьому випадку заводу "Арсенал", вимагати відшкодування завданих збитків від винного підприємства.

Порядок компенсації може ґрунтуватися на принципах цивільного права, таких як принцип реституції, коли постраждалий має право вимагати повернення до стану, який існував до вчинення збитків. Збитки можуть бути компенсовані через відшкодування вартості самого токарного верстата або ремонту та відновлення пошкодженої майнової одиниці.

Окрім цього, в разі завдання матеріальних збитків, законодавство може передбачати можливість відшкодування додаткових збитків, які можуть бути спричинені наприклад утратою прибутку заводу "Арсенал" через відсутність роботи токарного верстата протягом ремонтного періоду.

Отже, компенсація завданих збитків в цьому випадку повинна базуватися на цивільному праві, що визначає відповідальність осіб за завдані збитки та механізми їх компенсації. Це забезпечить правовий захист підприємства, що зазнало збитків, та допоможе забезпечити справедливість у вирішенні цього питання.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello