Чому має різної величини довжину 1˚ на різних паралелях в кілометрах?

Чому має різної величини довжину 1˚ на різних паралелях в кілометрах?
Belchonok

Belchonok

Різна довжина 1˚ на різних паралелях пов"язана з тим, що Земля має форму геоїда, а не ідеальну сферу. Геоїд - це геометрична форма, яка найточніше відображає реальну форму Землі. Вона нагадує неправильну сплющену сферу, більш плоску на полюсах і більш виступаючу на екваторі.

У зв"язку з цим, коло, яке має 360˚, розділяється на 60 рівних частин - градусів. Кожен градус складається з 60 хвилин, а кожна хвилина містить 60 секунд. Таким чином, в кожному градусі міститься 3600 секунд.

Оскільки Земля має форму геоїда, її радіуси (від центра до поверхні) різні на різних широтах. Найбільший радіус є на екваторі, а найменший - на полюсах. Чим ближче до полюсів, тим менший радіус Землі.

У результаті, якщо ми виміряємо довжину 1˚ на різних паралелях, то у кілометрах це буде різне число. На екваторі, де радіус Землі найбільший, довжина 1˚ буде більшою, а на полюсах, де радіус Землі найменший, довжина 1˚ буде меншою.

Для більш точних обчислень ми можемо використати формулу для обчислення довжини дуги на поверхні кулі. Формула має такий вигляд:

\[L = 2 \pi R \frac{{\theta}}{{360}}\]

де L - довжина дуги, R - радіус Землі, а \(\theta\) - кут (в градусах), який вимірюється від центра кулі.

Отже, якщо ми застосуємо цю формулу для розрахунку довжини 1˚ на різних паралелях, ми отримаємо різні значення в кілометрах через різну величину радіуса Землі на цих широтах.

Варто відзначити, що для більш точних обчислень можна використовувати значення радіуса Землі, що змінюються в залежності від широти. \newline Таким чином, довжина 1˚ на різних паралелях в кілометрах визначається радіусом Землі на цій широті та формулою для обчислення довжини дуги на поверхні кулі.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello