Чи можна за таких обставин вважати відносини цивільно-правовими і застосовувати до них норми цивільного права?

Чи можна за таких обставин вважати відносини цивільно-правовими і застосовувати до них норми цивільного права? 1. АТ “Фотон” передала свою продукцію - партію телевізорів на суму 900 тис. грн - автотранспортному підприємству для доставки у магазин «Радіотехніка». При отриманні товару від перевізника, отримувачем виявлено пошкодження товару на суму 3500 грн. 2. Під час роботи з необережності, токарем Свиридовим О. було виведено з ладу верстат, на якому він працював. Вартість ремонту верстата становила 350 грн. Директор підприємства вимагав від Свиридова відшкодування заподіяної шкоди підприємству.
Chudo_Zhenschina

Chudo_Zhenschina

Задача: Чи можна за таких обставин вважати відносини цивільно-правовими і застосовувати до них норми цивільного права?

В обох ситуаціях, що описані в задачі, мають місце взаємовідносини між різними особами, що базуються на правових відносинах. Тому обидві ситуації можна вважати цивільно-правовими відносинами.

1. У першому випадку, АТ "Фотон" заключила договір з автотранспортним підприємством на перевезення партії телевізорів до магазину "Радіотехніка". Згідно з цим договором, АТ "Фотон" визначає перевізника і передає йому свою продукцію. Автотранспортне підприємство, в свою чергу, зобов"язується доставити товар у магазин.

Коли отримувач (магазин "Радіотехніка") отримує товар від перевізника, виявляється, що товар був пошкоджений на суму 3500 грн. У цьому випадку, магазин може звернутися до перевізника з вимогою компенсувати заподіяну шкоду, оскільки виникає питання про відповідальність перевізника за доставку товару у пошкодженому стані.

Зокрема, до такої ситуації можуть бути застосовані норми цивільного права, які регулюють відповідальність перевізників за доставку товарів у пошкодженому стані, а також процедуру компенсації заподіяної шкоди.

2. У другому випадку, токар Свиридов, працюючи з необережністю, вивів з ладу верстат, на якому працював. Директор підприємства вимагав від Свиридова відшкодування заподіяної шкоди на суму 350 грн.

У цьому випадку, між токарем Свиридовим та підприємством теж існують цивільно-правові відносини. Виникає питання про відповідальність працівника за завдану шкоду та про відшкодування такої шкоди. За наявності відповідних норм цивільного права, можуть бути застосовані правові норми, що регулюють відшкодування збитків, заподіяних працівниками.

Отже, в обох випадках можна вважати, що між сторонами існують цивільно-правові відносини, і до цих відносин можуть застосовуватися відповідні норми цивільного права.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello