а) Якість наступних нащадків ілюструє спадкоємність синдрому Ненсі — Горана, який проявляється у неприродно зміненій

а) Якість наступних нащадків ілюструє спадкоємність синдрому Ненсі — Горана, який проявляється у неприродно зміненій формі зубів та вродженій катаракті у людей. б) Яка ймовірність, що в подружжя ІІІ-7 та ІІІ-8 народиться здорова дитина, якщо народиться ще один нащадок? в) Яка можливість народження дитини з синдромом Ненсі — Горана, якщо особи, позначені як III-2 та III-7, укладуть шлюб?
Viktorovich_1079

Viktorovich_1079

а) Синдром Ненсі — Горана проявляється у неприродно зміненій формі зубів та вродженій катаракті у людей. Цей синдром є спадковим, що означає, що він передається від батьків до нащадків. Якість наступних нащадків ілюструє, наскільки великою є ймовірність спадкоємності синдрому.

б) Щоб визначити ймовірність народження здорової дитини в подружжя ІІІ-7 та ІІІ-8, потрібно знати генотипи цих осіб. Якщо обидва батьки є носіями генів синдрому Ненсі — Горана, то кожен з них передасть одну копію відповідного гена нащадку. Якщо ген є рецесивним (тобто його прояв необхідно мати дві копії), то є ймовірність народження дитини з цим синдромом.

Давайте позначимо Н - ген для синдрому Ненсі — Горана, а З - здоровий ген. У подружжя ІІІ-7 та ІІІ-8 можливі наступні поєднання генотипів: НН, НЗ, ЗН та ЗЗ.

Якщо народиться ще один нащадок, ймовірність народження здорової дитини буде залежати від генотипів батьків. Розглянемо кожен випадок:

1. Якщо обидва батьки мають генотип НН, то кожен з них передасть ген Н нащадку, ймовірність народження здорової дитини складе 0%.

2. Якщо один з батьків має генотип НЗ, а інший - ЗН, то кожен з них передасть по одній копії генів Н та З нащадку. Ймовірність народження здорової дитини також складе 0%.

3. Якщо обидва батьки мають генотип ЗН або ЗЗ, то кожен з них передасть лише ген З нащадку, що означає, що ймовірність народження здорової дитини становитиме 100%.

в) Якщо особи, позначені як III-2 та III-7, укладуть шлюб, то потрібно врахувати їх генотипи для визначення можливості народження дитини з синдромом Ненсі — Горана.

Для цього нам потрібно знати генотипи обох осіб. Давайте позначимо Н - ген для синдрому Ненсі — Горана, а З - здоровий ген. Якщо обидва батьки мають генотип НН або НЗ, то можливість народження дитини з синдромом Ненсі — Горана буде існувати.

Якщо генотип III-2 є НН, а III-7 - НЗ, то кожен з них передасть одну копію гену Н нащадку. Таким чином, вероятность рождения ребенка с синдромом Ненси - Горана будет составлять 50%.

Якщо ж генотип обох осіб буде НЗ, то кожен з них матиме веріжку Н і З. В такому випадку, є ймовірність 25% народження дитини з синдромом Ненсі — Горана.

В інших випадках, коли обидва батьки мають генотип ЗЗ, є вірогідність нуль, що дитина народиться з синдромом Ненсі — Горана.

Отже, можливості народження дитини з синдромом Ненсі — Горана будуть залежати від генетичного складу батьків. Знання генотипів сприятиме кращому розумінню ймовірності народження здорового або хворого нащадка.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello