4. Виберіть рядок, в якому правильно утворено форми дієприкметників: * а) панівний, руйнівний, гальмівний, керований

4. Виберіть рядок, в якому правильно утворено форми дієприкметників:
* а) панівний, руйнівний, гальмівний, керований;
б) відмінюваний, пізнаваємий, управляємий, навколишній;
в) недосяжний, незгасний, координуючий, лежачий.

5. Виберіть рядок, в якому правильно утворено форми прикметників:
* а) наймиліший, самий короткий, важчий, найбільш чистий;
б) солодший, найкращий, прудкіший, найбільш невдалий;
в) найменш розкішний, тепліший, менш свіжий, вищий від усіх;
г) бездарніший, м"якший, золотіший, найбільш доглянутіший.
Вода

Вода

4. Для правильного утворення дієприкметників необхідно враховувати правила утворення дієслів, з яких вони походять. Давайте розглянемо кожний рядок окремо:
* а) панівний, руйнівний, гальмівний, керований;
* б) відмінюваний, пізнаваємий, управляємий, навколишній;
* в) недосяжний, незгасний, координуючий, лежачий.

У рядку а) всі дієприкметники утворені правильно, оскільки вони походять від дієслів, які закінчуються на -ив (панувати), -ув (руйнувати), -ів (гальмувати), -овати (керувати).

У рядку б) всі дієприкметники теж утворені правильно, оскільки вони походять від дієслів, які закінчуються на -аний (відмінювати), -аємий (пізнавати), -аються (управляти), -ішати (навколишній).

У рядку в) недосяжний утворений правильно, оскільки походить від дієслова, яке закінчується на -ити (досягати). Але прикметники незгасний, координуючий і лежачий утворені неправильно, оскільки вони походять від дієслів, які мають нестандартне закінчення. Правильні форми будуть незгасаючий, координуючий і лежащий.

Таким чином, тільки в рядку а) всі дієприкметники утворені правильно.

5. Для правильного утворення прикметників також необхідно враховувати правила утворення дієприкметників та прикметників. Розглянемо кожний рядок окремо:
* а) наймиліший, самий короткий, важчий, найбільш чистий;
* б) солодший, найкращий, прудкіший, найбільш невдалий;
* в) найменш розкішний, тепліший, менш свіжий, вищий від усіх;
* г) бездарніший, м"якший, золотіший, найбільш доглянутіший.

У рядку а) всі форми прикметників утворені правильно. Для утворення наймиліший, використовується префікс най- та закінчення -ий. Прикметники самий, короткий та важчий утворені за правилами порівняння прикметників. Прикметник найбільш чистий утворений за допомогою префікса най- та присудка більш чистий.

У рядку б) всі форми прикметників теж утворені правильно. Для утворення солодший використовується префікс солод- та закінчення -ший. Прикметники найкращий, прудкіший та найбільш невдалий утворені за правилами порівняння прикметників. Прикметник найбільш невдалий утворений за допомогою префікса най- та присудка невдалий.

У рядку в) форма тепліший утворена правильно. Для утворення прикметника тепліший використовується префікс -іш- та закінчення -ий. Але прикметники найменш розкішний, менш свіжий та вищий від усіх утворені неправильно. Правильні форми будуть найменш розкішний, менший свіжий та найвищий від усіх.

У рядку г) всі форми прикметників утворені неправильно. Правильні форми будуть бездарніший, м"якший, золотий та найбільш доглянутий.

Таким чином, тільки в рядку а) всі форми прикметників утворені правильно.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello