2. Якого типу хімічний зв язок між атомами елементів з протонними числами 29 і 29? А) Іонний? Б) Ковалентний

2. Якого типу хімічний зв"язок між атомами елементів з протонними числами 29 і 29? А) Іонний? Б) Ковалентний неполярний? В) Металічний? Г) Ковалентний полярний?
3. Скільки спільних електронних пар є у молекулі водню? А) 2? Б) 1? В) 4? Г) 3?
4. Який заряд має йон сульфуру, якщо атом прийняв 2 електрони? A) S? Б) S =? B) S2+? Г) S-? Д) S3-
5. Яка характеристика є спільною для речовин SiO і CO? А) Містять атоми неметалічних елементів? Б) Мають однакові молярні маси? В) Складаються з атомів металічних і неметалічних елементів? Г) Молекули розташовані у вузлах кристалічних траток?
Артём

Артём

2. Якого типу хімічний зв"язок між атомами елементів з протонними числами 29 і 29?
Для відповіді на це запитання, ми спочатку маємо розглянути протонні числа атомів елементів. У цьому випадку, обидва атоми мають протонне число 29. Знаючи цю інформацію, ми можемо дійти висновку про тип хімічного зв"язку.

Збірники (іони) утворюються, коли один атом віддає електрон(и) до іншого атома, у результаті чого утворюється позитивно заряджений катіон (атом з меншою кількістю електронів) та негативно заряджений аніон (атом з більшою кількістю електронів). В даному випадку, з протонними числами 29 і 29, цей тип хімічного зв"язку не може відбутися, тому iонний зв"язок (варіант А) може бути відкинутий.

Ковалентні зв"язки виникають, коли атоми спільно використовують електрони. Вони можуть бути полярними або неполярними. Це залежить від того, наскільки рівномірно розподілені електрони між атомами. Ви знаєте, що протонні числа атомів однакові, тому розглянемо, чи можуть ці атоми формувати неполярний ковалентний зв"язок (варіант Б). Неполярний ковалентний зв"язок виникає, коли електрони рівномірно розподілені між атомами. Завдяки однаковому протонному числу атомів, вони мають однакову силу затримки на електронах, що призводить до рівномірного розподілу електронної оболонки.

Отже, варіант А (іонний), як вже відомо, виключається, і потрібно детальніше розглянути варіанти Б, В і Г - ковалентний неполярний, металічний і ковалентний полярний зв"язки, відповідно.

3. Скільки спільних електронних пар є у молекулі водню?
Молекула водню (H2) складається з двох атомів водню. Щоб знайти кількість спільних електронних пар, ми знаємо, що у водню є один електрон у своїй зовнішній оболонці. Кожен атом водню може спільно використовувати цей один електрон для формування ковалентного зв"язку з іншим атомом водню. Отже, кількість спільних електронних пар у молекулі водню - одна (варіант Б).

4. Який заряд має йон сульфуру, якщо атом прийняв 2 електрони?
Сульфур (S) має атомний номер 16 і зазвичай має електронну конфігурацію 2, 8, 6. Як відомо, атоми прагнуть досягти стабільної електронної конфігурації, наприклад, заповнення зовнішньої оболонки електронами. У даному випадку атом сульфуру приймає 2 електрони, щоб заповнити свою зовнішню оболонку і досягти стабільної електронної конфігурації. Коли атом приймає електрони, він набуває негативного заряду. Отже, заряд йону сульфуру, який прийняв 2 електрони, буде 2- (варіант Г).

5. Яка характеристика є спільною для речовин SiO і CO?
Речовини SiO (оксид кремнію) і CO (оксид вуглецю) мають спільну характеристику - вони містять атоми неметалічних елементів (варіант А). Si - це кремній, який є неметалом, а O - це кисень, який також є неметалом. Значить обидва сполуки складаються з атомів неметалічних елементів. Варіанти Б, В і Г - мають невірні характеристики для цих сполук.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello