2. Які речення мають дієприслівниковий зворот? А Вони радились, притулившись шапкою до шапки. (М. Стельмах) Б У кожного

2. Які речення мають дієприслівниковий зворот? А Вони радились, притулившись шапкою до шапки. (М. Стельмах) Б У кожного народу є свої правила та традиції, що виникають з національної історії та психології. В Несумнівно, ми хочемо бути бездоганними, приємними та товариськими. Г Запорозькі заповідники відчайдушно боролися, не піддавалися у полон, безхитрісно ранами найхужчими здоровлялися. (А. Кащенко)

3. Яке речення містить неправильне використання дієприслівникового звороту? А Качки вже заспокоїлися і, положивши голови на водяні лілеї, полегшено захопились сном... (Остап Вишня) Б Іван, як переступив поріг, рішуче зупинився й уважно розглянув
Львица

Львица

Розглянемо задачу.

2. Які речення мають дієприслівниковий зворот?
Дієприслівниковий зворот - це сполучення дієприслівник неособового або особового способу з незалежною частиною речення, яка вказує на одночасність, послідовність, причинно-наслідковий зв"язок. Ефект дієприслівникового звороту – у збільшенні експресивності, виразності мови, підвищенні її образності.

а) Вони радились, притулившись шапкою до шапки. (М. Стельмах) - Так, це речення має дієприслівниковий зворот. Він виражає дію, яка відбувається одночасно з дією, вираженою в головному пропозиції.

б) У кожного народу є свої правила та традиції, що виникають з національної історії та психології. - Ні, це речення не має дієприслівникового звороту, так як немає одночасності або послідовності дій.

в) Несумнівно, ми хочемо бути бездоганними, приємними та товариськими. - Ні, це речення не має дієприслівникового звороту, так як немає одночасності або послідовності дій.

г) Запорозькі заповідники відчайдушно боролися, не піддавалися у полон, безхитрісно ранами найхужчими здоровлялися. (А. Кащенко) - Так, це речення має дієприслівниковий зворот. Він виражає дію, яка відбувається одночасно з дією, вираженою в головному пропозиції.

3. Яке речення містить неправильне використання дієприслівникового звороту?

а) Качки вже заспокоїлися і, положивши голови на водяні лілеї, полегшено захопились сном... (Остап Вишня) - В цьому реченні дієприслівниковий зворот коректно використаний.

б) Іван... - Здавалося б, речення не було закінченим, але якщо це початок речення, то не маємо достатньо інформації, щоб сказати, чи містить воно неправильне використання дієприслівникового звороту.

Таким чином, є два речення з дієприслівниковим зворотом: "Вони радились, притулившись шапкою до шапки." та "Запорозькі заповідники відчайдушно боролися, не піддавалися у полон, безхитрісно ранами найхужчими здоровлялися."
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello