2. В реченні зустрічається вживання складеного дієслівного присудка. А Осінь сідає для того, щоб змочити та випити

2. В реченні зустрічається вживання складеного дієслівного присудка. А Осінь сідає для того, щоб змочити та випити кухоль води, із великої коси (А.Малишко). Б Мати дає їм борщ і кашу в казані на вечерю (А.Малишко). В Кожен має право обирати свого берега й держатися ним (Л.Глібов). Г Епоха... кожен з нас має право обирати (М.Рильський).

3. Виберіть речення, в якому підмет виражений субстантивованим іменником. А Кароока, чорнобрива, йшла по алеї в саду (А.Малишко). Б У цій любові було щось священне (Л.Костенко). В Пальне було провезено нарешті (О.Гончар). Г Сьогодні я дуже щасливий (О.Гончар).

4. Оберіть речення з узгодженим означенням.
Misticheskiy_Podvizhnik

Misticheskiy_Podvizhnik

2. В данном случае, речень А и Б не содержат использование сложного глагольного сказуемого, поэтому они не подходят под условия задачи. Рассмотрим решение остальных вариантов.

В речении В "Кожен має право обирати свого берега й держатися ним (Л.Глібов)" присутствует использование сложного глагольного сказуемого "обирати свого берега й держатися ним". "Обирати" - основной глагол, а "свого берега й держатися ним" - причастие із часткою, яке виступає в ролі доповнення до головного глагола.

В речении Г "Епоха... кожен з нас має право обирати (М.Рильський)" также используется сложное глагольное сказуемое "має право обирати". Здесь "має" - глагол-допоміжне, а "право обирати" - інфінітив разом із іменником у формі присудка.

Таким образом, правильными ответами на задачу являются речения В ("Кожен має право обирати свого берега й держатися ним") и Г ("Епоха... кожен з нас має право обирати"). В этих предложениях присутствует сложное глагольное сказуемое, которое состоит из глагола и причастия с частицей или инфинитива с существительным в форме сказуемого.

3. В данном случае, речень А и Б не содержат субстантивированного существительного в роли подлежащего. Рассмотрим решение остальных вариантов.

В речении В "Пальне було провезено нарешті (О.Гончар)" существительное "Пальне" выступает в роли подлежащего, и оно является субстантивированным именником. Причастие "провезено" и наречие "нарешті" относятся к сказуемому.

В речении Г "Сьогодні я дуже щасливий" подлежащим является местоимение "я". Здесь существительное не является субстантивированным именником.

Таким образом, правильным ответом на задачу является речение В ("Пальне було провезено нарешті"), в котором подлежащим является субстантивированное существительное "Пальне".
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello