1. Які засоби художнього виразу використано в наступних уривках поезії? а) Ми доходимо до кінця. Ми перебули

1. Які засоби художнього виразу використано в наступних уривках поезії?
а) Ми доходимо до кінця. Ми перебули всі природні стихії й дощі. Я відкриваю закриті двері – Хто хоче прогулятися зі мною вночі?
б) Ви, майбутні історики, наша скорбота - рядки холодних слів! О, золоті далекі будні Серед плодючих вільних полів!
в) Ніч... і човен – як срібна птиця!.. (Слова - неважливі, коли серце повне!) ...Не поспішай, не лети серед сяючих світів, Мій маленький ненадійний човне!
г) Пісок річковий – сліди твоїх ніг І ще й досі – для мене! – не змитий.
Alekseevich

Alekseevich

а) В уривку поезії "Ми доходимо до кінця. Ми перебули всі природні стихії й дощі. Я відкриваю закриті двері – Хто хоче прогулятися зі мною вночі?" використано наступні засоби художнього виразу:

1. Метафора - "перебули всі природні стихії й дощі" використовується для передачі ідеї про те, що головний герой проходив через різноманітні природні перешкоди і тепер досягнув кінцевої точки.
2. Оповідання - "хоче прогулятися зі мною вночі" створює образ говорника, запрошуючи слухача приєднатися до нього в нічній прогулянці.

б) В уривку "Ви, майбутні історики, наша скорбота - рядки холодних слів! О, золоті далекі будні Серед плодючих вільних полів!" використано такі засоби художнього виразу:

1. Епіфора - повторення слова "скорбота" в кінці першого рядка і слова "будні" в кінці другого рядка надає ритму і підсилює емоційне звучання вірша.
2. Епітет - "золоті далекі будні" створює яскравий образ майбутніх днів, освічених сонцем і сповнених свободи.

в) В уривку "Ніч... і човен – як срібна птиця!.. (Слова - неважливі, коли серце повне!) ...Не поспішай, не лети серед сяючих світів, Мій маленький ненадійний човне!" використано такі засоби художнього виразу:

1. Порівняння - "човен – як срібна птиця" порівнює човен з птахом, надаючи йому легкість і грацію.
2. Риторичні питання - "Слова - неважливі, коли серце повне! ...Не поспішай, не лети серед сяючих світів, Мій маленький ненадійний човне!" створюють ефект залучення говорника до роздуму, а також підкреслюють складність воєнного часу.

г) В уривку "Пісок річковий – сліди твоїх ніг І ще й досі – для мене! – не змитий" використано такі засоби художнього виразу:

1. Епітет - "ричковий" надає піску додаткових властивостей і створює образ дійсності.
2. Анафора - повторення слова "і ще й досі" посилює акцент на важливості слідів для говорника.

Таким чином, кожний уривок поезії використовує різні засоби художнього виразу для створення образних метафор, порівнянь та риторичних питань, щоб передати почуття і настрій автора.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello