1. Які відмінності між електронними картами і паперовими? 2. Як обґрунтувати переваги використання ГІС-технологій?

1. Які відмінності між електронними картами і паперовими?
2. Як обґрунтувати переваги використання ГІС-технологій?
3. З якою метою проводиться дистанційне зондування Землі?
4. Які сучасні засоби картографування використовуєте в своєму житті?
5. Які наслідки має обертання Землі навколо своєї осі?
6. Скільки днів триває полярний день на широті Північного полярного кола?
7. Коли починається полярна ніч на широті Південного полярного кола?
8. Чому вважають, що по будь-якому меридіану, від полюса до полюса, встановлено один і той самий час доби і немає потреби переводити годинник?
Valeriya

Valeriya

1. Ответ: Електронні карти і паперові карти мають свої відмінності. Електронні карти є цифровими і доступними у електронному форматі. Вони зберігаються на комп"ютері, мобільному пристрої або навігаційному пристрої. Електронні карти зазвичай мають більше функцій, таких як можливість шукати місця за назвою або координатами, планувати маршрути, відображати розваги та послуги поблизу тощо. Вони можуть бути оновлюваними та зберігати багато додаткової інформації.

З іншого боку, паперові карти є фізичними і матеріальними документами. Вони зберігають інформацію у письмовому або друкованому форматі на папері. Паперові карти можуть бути менш функціональними, але вони не вимагають жодних електронних пристроїв для використання, і не залежать від батарей або інтернет-підключення.

2. Ответ: Використання ГІС-технологій має багато переваг. Перш за все, ГІС (географічна інформаційна система) дозволяє вирішувати проблеми, пов"язані з аналізом та візуалізацією географічних даних. Завдяки ГІС-технологіям, можна проводити детальний аналіз процесів, які відбуваються на певній території.

ГІС дозволяє візуалізувати географічні дані у вигляді карти, що допомагає краще розуміти проблему. Також за допомогою ГІС можна вносити інші дані і проводити аналіз впливу інших факторів на вибрану територію.

ГІС-технології також дозволяють ефективно керувати ресурсами, такими як вода, ліси, земля. Завдяки цим технологіям, можна складати ефективні плани розвитку, розташувати об"єкти інфраструктури на оптимальних місцях, зменшити негативний вплив людей на навколишнє середовище і багато іншого.

3. Ответ: Дистанційне зондування Землі проводиться з різними цілями. Одна з головних цілей - це отримання інформації про поверхню Землі з допомогою супутників, літальних апаратів або інших засобів, які знаходяться на великій відстані від досліджуваного об"єкта.

Дистанційне зондування може дати інформацію про стан рослинності, забруднення повітря, рівень води в океанах, рельєф місцевості, розташування льодовиків і багато іншого. Ця інформація корисна для ведення аграрної, екологічної, геологічної та інших наукових досліджень, а також для планування та контролю різних господарських процесів на Землі.

4. Ответ: У сучасному житті використовуються різні засоби картографування. Найбільш поширеними і доступними засобами є електронні карти на мобільних пристроях або комп"ютерах. Вони дозволяють швидко знайти місце, спланувати маршрут, використовувати навігацію та бачити різні об"єкти на карті.

Також у сучасному житті використовуються друковані карти, які можна придбати або отримати в подарунок. Друковані карти зручні для використання в декоративних цілях або як наочний матеріал для вивчення географії.

У деяких професіях, таких як геологія, геодезія та кадастрове вимірювання, використовуються спеціальні картографічні прилади і інструменти для точного вимірювання і побудови карт.

5. Ответ: Обертання Землі навколо своєї осі має кілька наслідків. Перш за все, воно призводить до змін тривалості дня і ночі на різних широтах. На екваторі тривалість дня і ночі приблизно однакова, тому називають "рівними". Але зі збільшенням відстані від екватора, змінюється тривалість дня і ночі. На полюсах триває полярний день або полярна ніч, коли Сонце не заходить або не сходить.

Також обертання Землі викликає явище коріолісової сили, яке впливає на напрямок вітру та струмінь океанських течій. В результаті цього, утворюються вітрові системи, які впливають на кліматні зони Землі.

Крім того, обертання Землі формує географічні координати (широту і довготу) і впливає на течії магми та пластичну оболонку Землі, призводячи до рухів континентів.

6. Ответ: Полярний день - це період, коли Сонце не заходить за горизонт і триває цілодобово. На широті Північного полярного кола, полярний день триває починаючи з 21-го червня і триває приблизно до 22-го грудня. Тобто, він триває близько 6 місяців.

7. Ответ: Полярна ніч на широті Південного полярного кола починається приблизно з 22-го грудня і триває до 21-го червня. Це означає, що протягом цього періоду Сонце не з"являється за горизонт, і тому панує постійна темрява.

8. Ответ: Можна вважати, що по будь-якому меридіану, від полюса до полюса, встановлено один і той самий час доби і немає потреби переводити годинник через те, що Земля обертається. Одна повна обертання Землі навколо своєї осі займає приблизно 24 години, що визначає тривалість доби. Тому, якщо ми рухаємося вздовж меридіана, час доби залишається сталим. Цей факт полегшує життя людей, оскільки не потрібно постійно переводити годинники під час переміщень по земній поверхні.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello