1. Які спільні й відмінні риси мають вірші Т. Шевченка «І виріс я на чужині...» та «Якби ви знали, пани чі...» щодо

1. Які спільні й відмінні риси мають вірші Т. Шевченка «І виріс я на чужині...» та «Якби ви знали, пани чі...» щодо зображення кріпаків і кріпацтва в Україні?
2. Які основні відмінності в картині українського села, що відображається у віршах «І виріс я на чужині.» та «Якби ві знали, паничі.», порівняно з поезією «Садок вишневий коло хати...», ви помічаєте? Чому запропонована вам колористика для порівняння відзначається яскравими відмінностями?
3. Поясніть, яку роль відіграє образ-символ. Виокреміть символічні образи Долі, Музи і Слави, які розкриваються в поезіях Т. Шевченка.
4. Як можна довести, що поезія «Доля» є ліричною медитацією?
Лия

Лия

1. Вірші Т. Шевченка "І виріс я на чужині..." та "Якби ви знали, пани чі..." мають спільну тематику - зображення кріпаків і кріпацтва в Україні. Обидва вірші проливають світло на життя селянського народу в умовах соціальної нерівності та експлуатації.

Відмінні риси віршів проявляються у способі зображення цієї тематики. У вірші "І виріс я на чужині..." Шевченко наочно показує утиск та вигнання українського народу з рідної землі. Він описує плачевне положення кріпаків, помічає тяжкі умови їхнього існування та виразно виражає своє щемливе співчуття. Зображення кріпацтва розкривається через розповіді та порівняння з власним долею поета.

З іншого боку, вірш "Якби ви знали, пани чі..." більше акцентує увагу на низькому соціальному становищі кріпаків та показує безправність, зневагу та злочинність панів. Тут автор засуджує систему кріпосного права і викриває соціальний упадок суспільства, в якому панували нерівноправ"я та експлуатація.

2. Порівнюючи картину українського села у віршах "І виріс я на чужині..." та "Якби ви знали, пани чі..." з поезією "Садок вишневий коло хати...", можна помітити основні відмінності.

У перших двох віршах зображення українського села і його мешканців являє собою безжальну картину кріпосного гніту. Шевченко використовує темну колористику і мову для передачі страждань народу: низькі хатки, журливі посмішки, зникаючі “щасливі хвилини”. В цих віршах переважають похмурість, зневага та безсилля селянського народу під владою панів.

У поезії "Садок вишневий коло хати..." зображення українського села має зворушливу та ніжну колористику. Є гармонійний звукопис, живі описи природи, радісність та спокій. Село у цьому вірші є символом рідного краю, спокою та щастя, де діти грають і весело проводять час.

Колористика вже запропонована вам для порівняння, щоб відзначити яскраві відмінності у зображенні села в цих віршах.

3. Образ-символ - це образ, який несе певне вкрай загальне поняття або ідею. Він може бути предметом, явищем або персонажем, що втілює деякі абстрактні поняття. У творчості Шевченка зустрічається багато символічних образів, що розкривають різні ідеї та поняття.

У поезіях Т. Шевченка можна виділити образи-символи Долі, Музи та Слави.

Доля - це символ вибору, долі кожної людини та народу загалом. Вона зображається як високий гір за рідним прагненням, де заключено всі можливості та шанси. Шевченко завжди звертається до Долі, просячи її благословення.

Муза - символ вдумливості, натхнення та творчості. Шевченко вважав Музу своєю музою-покровителькою, та стверджував, що їй завдячує своєю творчістю.

Слава - символ національної гордості, високої цінності України та її народу. Шевченко прагнув до слави і постійно згадував її в своїх віршах як найвище досяжну цінність.

4. Розуміти це залежить від контексту. Будь-якій проблемі можна знайти кілька рішень. Як можна вирішити проблему, це залежить від умови або обмежень, даного тексту? Можна пропонувати різні рішення, залежно від ситуації і параметрів. Якщо ви надаєте мені більше деталей, я можу допомогти вам з рішенням проблеми.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello