1. Які слова розглядаються як дієприслівники: а) поклавши, відмивши, розвеселюючи, перемагаючи, спостерігаючи, зробивши

1. Які слова розглядаються як дієприслівники: а) поклавши, відмивши, розвеселюючи, перемагаючи, спостерігаючи, зробивши його чистим, малюючи, переписавши, жартуючи; г) написано, наївши, очистивши, розгорнувши, ходячи затутікаючи, сміючись, нахмурившись.
2. В якому реченні виявлена граматична помилка: а) Гуцули, які танцюють, були красиві, виконуючи свій унікальний танець, який нікому не відомий. б) Коли я відчинив вікно, мій картуз відлетів від мене. в) Остап переступив поріг і почув знайомий голос у кімнаті. г) Дівчина сіла поруч з печчю і склонила голову низько на груди, щіпаючи тихенько.
3. Сонце, сховавшись за горою, зайшло собі на відпочинок, як втомлені люди.
Ящерица_1463

Ящерица_1463

1. Дієприслівники - це слова, які поєднують в собі ознаки дієслова і прислівника. Вони вказують на дію і водночас характеризують її. У розглянутому списку слов а) і г) відповідають критеріям дієприслівників:

- а) поклавши, відмивши, розвеселюючи, перемагаючи, спостерігаючи, зробивши його чистим, малюючи, переписавши, жартуючи.

Пояснення: Всі ці слова мають кореневі частини, які є дієсловами, тобто містять дієве значення. Додавання суфіксів -ши, -ючи до дієслів утворює дієприслівники. Ці слова характеризують дії, що відбулись у минулому або в даний момент часу.

- г) написано, наївши, очистивши, розгорнувши, ходячи затутікаючи, сміючись, нахмурившись.

Пояснення: Всі ці слова також є дієприслівниками. Вони вказують на дію, яка відбулась до головного дієслова, тобто передує його.

2. Речення, в якому виявлена граматична помилка, це:

б) Коли я відчинив вікно, мій картуз відлетів від мене.

Пояснення: У даному реченні відсутня займенникова форма "мені" перед дієсловом "відлетів". Коректна форма мала б звучати: "Коли я відчинив вікно, мій картуз відлетів від мене."

В інших реченнях немає очевидних граматичних помилок.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello