1. Які із наведених речень є складними? А. Сім’я обідає неподалік від будинку, коли з являється вечірня зірка, а дочка

1. Які із наведених речень є складними? А. Сім’я обідає неподалік від будинку, коли з"являється вечірня зірка, а дочка подає їжу. Б. Ти одне і єдино моє слово зброї, ми не повинні загинути обоє. В. Лелека з подивом дивиться на небо і повертається назад до криниці. Г. Весняний квітень розписує навколо себе яскраві різнобарвні квіти, які зазеленіли молодими зеленими листочками по луках.
2. Яке з наведених тверджень є правильним? А. У ССР між простими реченнями завжди ставиться кома. Б. У ССР вживаються сполучники "і", "й", "та", "і...і", "ні...ні" як розділові знаки. В. У ССР прості речення рівноправні синтаксично та об"єднані сурядним зв"язком. Г. У складному реченні використовуються різні види підрядних зв"язків.
Evgeniy

Evgeniy

1. Які із наведених речень є складними?
- А. Сім’я обідає неподалік від будинку, коли з"являється вечірня зірка, а дочка подає їжу.
- Б. Ти одне і єдино моє слово зброї, ми не повинні загинути обоє.
- В. Лелека з подивом дивиться на небо і повертається назад до криниці.
- Г. Весняний квітень розписує навколо себе яскраві різнобарвні квіти, які зазеленіли молодими зеленими листочками по луках.

Обрані складні речення: А, Б.

Обгрунтування вибору:
- Речення А має одну головну частину ("Сім"я обідає неподалік від будинку") і дві підрядні частини ("коли з"являється вечірня зірка", "а дочка подає їжу"). Підрядні частини виконують роль прикладкових означень, відповідають на запитання "коли?" і "яка?". Це робить речення складним.
- Речення Б має дві головні частини ("Ти одне і єдино моє слово зброї", "ми не повинні загинути обоє"), які пов"язані між собою сполучником "і". Вони незалежні одна від одної і мають різні підмети. Тому це також складне речення.

2. Яке з наведених тверджень є правильним?
- А. У ССР між простими реченнями завжди ставиться кома.
- Б. У ССР вживаються сполучники "і", "й", "та", "і...і", "ні...ні" як розділові знаки.
- В. У ССР прості речення не всі містять підмета.

Правильне твердження: Б.

Обгрунтування вибору:
Зазначене твердження є правильним, оскільки в Українській СРСР вказані сполучники (і, й, та, і...і, ні...ні) використовуються як розділові знаки, що допомагає виокремлювати окремі частини тексту і зробити його більш зрозумілим для читача.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello