1. Яка з перелічених структур є цільовою для денатурації білків: а) первинної; б) вторинної; в) вторинної та третинної?

1. Яка з перелічених структур є цільовою для денатурації білків: а) первинної; б) вторинної; в) вторинної та третинної?
2. Яка з наведених сполук є естером: а) c2h5 - oh; б) ch3 - ch2 - ch - cooh; в) ch3 - cooc2h5; г) (c6h10o5)n?
3. Що розуміється під вторинною структурою білка?
4. Зіставте наступні сполуки з їх назвами. 1. ch3 - ch2 - ch2 - ch2 - oh а) 1-бутанол 2. ch3 - cooc4h9 б) α-амінобутанова кислота 3. ch3 - ch2 - ch(nh2)-cooh в) бутиловий естер оцтової кислоти
5. Які функціональні групи одночасно містяться в молекулі амінокислот: а) аміно- й гідроксильна; б) карбоксильна й гідроксильна; в) аміно
Кузя_5636

Кузя_5636

1. Для денатурації білків цільовими є вторинна і третинна структури.

- Первинна структура білка визначається послідовністю амінокислот, яка закодована в генетичному матеріалі. Ця структура є стабільною і не змінюється при денатурації.

- Вторинна структура білка включає в себе взаємодію амінокислот в ланцюзі, що призводить до утворення спіральних або складених структур, таких як α-гелікси і β-складані листки. Ця структура може бути розривана при денатурації.

- Третинна структура білка визначається просторовою організацією вторинних структур. Вона формується завдяки взаємодії розміщених далеко від себе амінокислотних залишків. При денатурації ця структура також руйнується.

2. Сполука є естером:
- в) ch3 - cooc2h5 (етиловий естер оцтової кислоти)

Пояснення: Естери - це органічні сполуки, утворені в результаті реакції "кислота + спирт". У даному випадку, oцтова кислота реагує з етанолом, що в результаті утворює етановий ефір або етиловий естер оцтової кислоти (ch3 - cooc2h5).

3. Вторинна структура білка - це просторова організація ланцюжка амінокислот, яка формується завдяки водневим зв"язкам між амінокислотами. Головні типи вторинної структури включають α-гелікси та β-складані листки.
- α-гелікси - це спіралеподібні структури, в яких ланцюжок білка звивається у формі спіралі. Вони стабілізуються водневими зв"язками між амінокислотами.
- β-складані листки - це плоскі структури, в яких ланцюжки білка прокладені бок о бок і зв"язані водневими зв"язками. Вони можуть бути заповнені іншими вторинними структурами.

4. Зіставлення сполук з їх назвами:
- 1. ch3 - ch2 - ch2 - ch2 - oh - 1-бутанол
- 2. ch3 - cooc4h9 - α-амінобутанова кислота
- 3. ch3 - ch2 - ch(nh2)-cooh - бутиловий естер оцтової кислоти

5. Функціональні групи, які одночасно містяться в молекулі амінокислот, це:
- б) карбоксильна (COOH) і аміно (NH2) групи

Пояснення: Всі амінокислоти мають загальну будову, включаючи аміно- та карбоксильну групи. Амінокислоти є будівельними блоками білків, і вони містяться в їх молекулах. Карбоксильна група визначає кислотні властивості, а аміно-група - основні властивості амінокислот.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello