1. Як поширився термін татари серед тюркомовних жителів Причорномор я? 2. Як і коли з явилося Кримське ханство? 3. Яким

1. Як поширився термін "татари" серед тюркомовних жителів Причорномор"я?
2. Як і коли з"явилося Кримське ханство?
3. Яким чином Османська імперія підкорила Кримське ханство?
4. Коли почалися постійні напади кримських орд на українські землі? Як це вплинуло на українців?
5. Яке було історичне вирішення Буковини та Закарпаття?
6. Яким закінчилося протистояння між Литвою та Москвою в кінці 15 - початку 16 ст.?
Даша

Даша

1. Термін "татари" серед тюркомовних жителів Причорномор"я поширився у зв"язку з появою Кримського ханства. Кримські хани, які контролювали цю територію, широко використовували термін "татари" для називання своїх підданих. Відтак, населення Причорномор"я, що мовою спілкування використовувало тюркські мови, почали використовувати цей термін для себе.

2. Кримське ханство з"явилося в 1441 році після повсталого на Криму національного руху, який протистояв татарським іноземцям, які прибували на Крим з Голодної Степу. У 1441 році це об"єднане кримське населення обрало свого хана — Хаджі Герая.

3. Османська імперія підкорила Кримське ханство в 1475 році після довгих війн з кримськими ханами. Османські султани використовували слабкість Криму і його конфлікти з іншими сусідніми народами для забезпечення своєї влади над цією стратегічно важливою територією.

4. Постійні напади кримських орд на українські землі почалися в 15 столітті. Це мав великий вплив на українців, оскільки вони постійно потребували захищати свої землі від набігів та ограбувань кримських орд. Це призвело до відчуття постійної загрози і нестабільності на українських землях.

5. Історичне вирішення Буковини та Закарпаття відбулося після Першої світової війни. У 1919 році, після розпаду Австро-Угорської імперії, Буковина та Закарпаття приєднались до Румунії. Однак, внаслідок договору між Українською Народною Республікою та Чехословацькою республікою, Закарпаття згодом ввійшло до складу Чехословаччини.

6. Протистояння між Литвою та Москвою в кінці 15 - початку 16 століть закінчилося у 1569 році при підписанні Люблінської унії. Ця унія призвела до створення Річи Посполитої, об"єднання Польщі та Литви в одну державу. Це було вигідно для Москви, так як Річ Посполита втратила велику частину своєї території, а для Московії таке зміцнення польсько-литовської держави пов"язувалось зі загрозою для її імперії.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello