1. Як називається точно переданий уривок будь-якого висловлювання чи письмового твору, що наводиться для підтвердження

1. Як називається точно переданий уривок будь-якого висловлювання чи письмового твору, що наводиться для підтвердження або пояснення своїх думок? A) пряма цитата; Б) непряма цитата; B) діалог; Г) цитата.

2. У якому рядку є непряма мова (окремі розділові знаки пропущено)? A) Боже, яка краса! сказала, не звертаючись до когось, тіточка Олена (М. Олійник). Б) Ми йдемо до жінки за дітьми, питаємо: Хто посадив цю тополю? Чи давно вона росте тут? (В. Сухомлинський). B) Не кидайте хлібом, він святий! – сказала в суворості, але ласкаво, бувало
Veselyy_Smeh

Veselyy_Smeh

1. Як називається точно переданий уривок будь-якого висловлювання чи письмового твору, що наводиться для підтвердження або пояснення своїх думок?

Відповідь: А) пряма цитата.

Обґрунтування: Пряма цитата - це переказ точно переданого висловлювання або письмового твору, зберігаючи оригінальну форму і зміст. Вона подається в лапках і чітко вказує на джерело, з якого ця цитата була взята.

2. У якому рядку є непряма мова (окремі розділові знаки пропущено)?

Відповідь: Б) Ми йдемо до жінки за дітьми, питаємо: Хто посадив цю тополю? Чи давно вона росте тут? (В. Сухомлинський).

Обґрунтування: У цьому рядку висловлено питання, які були поставлені до жінки. При цьому форма питання не змінена, але вони передані не в прямій формі, а через вживання питальних слів "Хто" і "Чи". Це є ознакою непрямої мови.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello