1. Визначте рядок, де всі дієслова вжиті у формі дійсного наказового способу: а) з ясувати, причинити, створити

1. Визначте рядок, де всі дієслова вжиті у формі дійсного наказового способу:
а) з"ясувати, причинити, створити, сформувати;
б) стемніло би, смеркає, вечоріє, морозило;
в) танцює, писав, малюватиме, буде говорити;
г) хай танцює, нехай пише, малював би, говорила б.

2. Зазначте рядок з перехідними дієсловами:
а) пошити сукню, росте дерево, не купити крупи;
б) привезти вугілля, пишу батькам, замислити поїздку;
в) не знати правила, заробити грошей, виховувати дітей;
г) сіяти зерно, не полити квітів, боротися за мир.

3. Виділіть рядок, де всі дієслова у минулому часі доконаного виду:
а) сміялись, мріяла, кували, взяли.
Yaponec

Yaponec

1. Перш ніж розвивати тему задачі, давайте спочатку з"ясуємо, що таке дійсний наказовий спосіб. Дійсний наказовий спосіб використовується для вираження наказів, закликів, пропозицій або прохань. Будь-яке дієслово в цій формі стоятиме у формі 2-го особового зміни, яке має специфічні закінчення. Тепер розглянемо запропоновані рядки і визначимо, які дієслова знаходяться у формі дійсного наказового способу:

а) з"ясувати, причинити, створити, сформувати - у цьому рядку всі дієслова вжиті у формі дійсного наказового способу, оскільки вони виражають накази або прохання.

б) стемніло би, смеркає, вечоріє, морозило - у цьому рядку немає дієслов, що вжиті у формі дійсного наказового способу. Дієслова у цьому рядку виражають необхідність або умову.

в) танцює, писав, малюватиме, буде говорити - у цьому рядку немає дієслов, що вжиті у формі дійсного наказового способу. Дієслова в цьому рядку знаходяться у формі теперішнього часу або майбутнього.

г) хай танцює, нехай пише, малював би, говорила б - у цьому рядку всі дієслова вжиті у формі дійсного наказового способу, оскільки вони виражають заклики або пропозиції.

Таким чином, правильним варіантом є рядок "а) з"ясувати, причинити, створити, сформувати", де всі дієслова вжиті у формі дійсного наказового способу.

2. Тепер перевіримо запропоновані рядки для визначення перехідних дієслів. Нагадаємо, що перехідні дієслова вимагають наявності додатка, який вони діють на. Ось наш аналіз:

а) пошити сукню, росте дерево, не купити крупи - у цьому рядку немає перехідних дієслів. Дієслова у цьому рядку не вимагають наявності додатка.

б) привезти вугілля, пишу батькам, замислити поїздку - у цьому рядку зустрічаються перехідні дієслова "привезти" та "замислити". Вони потребують наявності додатка (вугілля, поїздку) для повного значення.

в) не знати правила, заробити грошей, виховувати дітей - у цьому рядку зустрічаються перехідні дієслова "заробити" та "виховувати". Вони потребують наявності додатка (грошей, дітей) для повного значення.

г) сіяти зерно, не полити квітів, боротися за мир - у цьому рядку немає перехідних дієслов. Дієслова у цьому рядку не вимагають наявності додатка.

Отже, правильним варіантом є рядок "б) привезти вугілля, пишу батькам, замислити поїздку", де знаходяться перехідні дієслова.

3. Тепер знайдімо рядок, де всі дієслова у минулому часі доконаного виду. Для цього потрібно спочатку розібратися, що таке доконаний вид. Доконаний вид вимагає завершеності дії, тобто вказує на результат або кінцевий стан дії. Зафіксуймо результат:

а) пошити сукню, росте дерево, не купити крупи - у цьому рядку немає дієслов у минулому часі доконаного виду. Дієслова у цьому рядку не вказують на результат або кінцевий стан дії.

б) привезти вугілля, пишу батькам, замислити поїздку - у цьому рядку немає дієслов у минулому часі доконаного виду. Дієслова у цьому рядку не вказують на результат або кінцевий стан дії.

в) не знати правила, заробити грошей, виховувати дітей - у цьому рядку немає дієслов у минулому часі доконаного виду. Дієслова у цьому рядку не вказують на результат або кінцевий стан дії.

г) сіяти зерно, не полити квітів, боротися за мир - у цьому рядку всі дієслова у минулому часі доконаного виду, оскільки вони вказують на результат або кінцевий стан дії.

Значить, правильним варіантом є рядок "г) сіяти зерно, не полити квітів, боротися за мир", де знаходяться дієслова у минулому часі доконаного виду.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello