1. В якому рядку потрібно замість крапок у всіх словах вжити префікс з-: а) _брати, _гнути, _знатися; б) _шити

1. В якому рядку потрібно замість крапок у всіх словах вжити префікс з-: а) _брати, _гнути, _знатися; б) _шити, _цілити, _чистити; в) _смажити, _хитрувати, _порожнити; г) _неславити, _пересердя, _фокусувати.
2. Яка частина слова має префікс: а) дописати; б) дощовик; в) дорожити; г) добренько.
3. В якому рядку треба написати букву и на місці пропуску у всіх словах: а) пр_добрий, пр_їхати, пр_краса; б) пр_тихнути, пр_швидшити, пр_сісти; в) пр_дбати, пр_дорого, пр_тиснути; г) пр_бити, пр_дорожній, пр_хороший.
4. В якому рядку треба написати букву с на місці пропуску у всіх словах.
Yabeda

Yabeda

1. а) збрати, згнути, знатися; б) зшити, зцілити, зчистити; в) зсмажити, зхитрувати, зпорожнити; г) знеславити, з пересердя, зфокусувати.
В даному випадку, префікс "з-" вживається перед приголосними, крім літер "б", "п", "м", "л", "в". Тому правильним буде вжити префікс "з-" в рядках а) і б).

2. а) "до-"; б) "до-"; в) без префікса; г) без префікса.
В даному завданні потрібно визначити частину слова, яка розташована перед коренем. У словах а) і б) префікс "до-" передує кореню, тому відповідь буде "до-".

3. а) пр_добрий, пр_їхати, пр_краса; б) пр_тихнути, пр_швидшити, пр_сісти; в) предбати, пр_дорого, пр_тиснути; г) пр_бити, пр_дорожній, пр_хороший.
В даному випадку, буква "и" на місці пропуску повинна бути вжита в рядках а) і б). Префікс "пр-" вживається перед голосними, які не позначені літерами "а", "о", "и".

4. а) прасить, прать; б) приїжджає, просипає; в) простирає, притискає; г) просить, проезжає.
В даному випадку, буква "с" на місці пропуску повинна бути вжита в рядках а) і б). При вживанні префіксів "про-" та "при-" перед літерами "и", "е", "ю", "я" на місці пропуску ставиться літера "с".
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello