1. В яких твердженнях згадується Михайло Драгоманов як одного з лідерів громадянського руху, який прагнув надати йому

1. В яких твердженнях згадується Михайло Драгоманов як одного з лідерів громадянського руху, який прагнув надати йому політичного характеру?
2. Хто очолював етнографічно-статистичні експедиції з вивчення України і є автором вірша "Ще не вмерла Україна"?
3. Хто є лідером та ідейним натхненником Київської громади протягом всього її існування?
4. Хто був видавцем першого українського політичного часопису "Громада"?
5. Хто засновник "Братства тарасівців" і автор перших підручників з української мови й літератури?
6. Хто був змушений залишити Україну відповідно до Емського указу?
Карамелька_4208

Карамелька_4208

1. Михайло Драгоманов згадується в таких твердженнях як лідер громадянського руху, який намагався надати йому політичного характеру. Він був одним з провідних діячів українського національного відродження, просував ідею політичної автономії України та боровся за рівні права українців.

2. Етнографічно-статистичні експедиції з вивчення України очолював Володимир Антонович, який є автором вірша "Ще не вмерла Україна". Він активно займався етнографічними дослідженнями, збирав матеріали про український народ і його культуру.

3. Лідером та ідейним натхненником Київської громади протягом всього її існування був Михайло Грушевський. Він був видатним українським істориком, політиком і громадським діячем, який присвятив своє життя вивченню та пропаганді української історії і культури.

4. Перший український політичний часопис "Громада" був виданням, яким керував Михайло Драгоманов. Цей часопис виходив з метою популяризації національної свідомості, української мови, культури та політичних ідей.

5. Засновником "Братства тарасівців" та автором перших підручників з української мови й літератури був Тарас Шевченко. Його підручники стали основою для навчання української мови в українських школах, а Шевченко сам став символом української літератури та національного відродження.

6. Згідно з Емським указом, з України був змушений залишити Михайло Грушевський. Цей указ, введений російською імперією в 1876 році, обмежував права українців на проведення політичних, національних та освітніх заходів та спричинив еміграцію багатьох українських інтелектуалів.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello